В Пакистані сепаратисти захопили поїзд з понад 400 пасажирами

Джерело: Reuters

В Пакистані бойовики Визвольної армії Белуджистану (BLA) підірвали залізничну колію і захопили поїзд “Джаффар Експрес”, в якому було понад 400 людей.

Спочатку BLA погрожувала страчувати заручників, якщо влада не звільнить белуджських політичних в’язнів протягом 48 годин. Потім бойовики заявили, що вбили 50 пасажирів.

Однак, пакистанські сили безпеки штурмували потяг, вбивши всіх 33 нападників. Крім нападників в поїзді виявили 21 вбитого заручника, але, за словами речника пакистанських військових Ахмеда Шаріфа Чодрі, це сталось не в ході операції силовиків. Він додав, що на борту перебувало 440 людей.

“Сьогодні ми звільнили велику кількість людей, включаючи жінок і дітей … Фінальна операція була проведена з великою обережністю”, – сказав Чодрі.

Довідка: Белуджистан – історичний регіон, розділений між Афганістаном, Іраном та Пакистаном. Визвольна армія Белуджистану – збройне формування, що бореться за незалежність регіону. Збройний конфлікт у регіоні триває з 1948 року.

В останні місяці бойовики активізували свою діяльність, використовуючи нову тактику, щоб завдати великої кількості смертей і поранень і націлитися на пакистанських військових.

Белуджські бойові угруповання також заявляють, що вони борються за більшу частку в регіональному багатстві шахт і корисних копалин.

  • На залізничному вокзалі на південному заході Пакистану в результаті вибуху бомби, влаштованого терористом-смертником, загинуло щонайменше 24 особи.

12 липня російські окупанти скинули КАБ на селище у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло двоє людей.

За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.

Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.

Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.

Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.