В РФ поскаржилися на 12-й пакет санкцій ЄС та заявили про намір «обійти» обмеження

Джерело: SkyNews

В РФ зреагували на ухвалений Радою ЄС дванадцятий пакет санкцій, націлений на обмеження фінансування військових зусиль країни-агресорки, заявивши, що їм “не становитиме труднощів” обійти західні обмеження.

12-й пакет блоку забороняє прямий і непрямий імпорт, купівлю або передачу алмазів з Росії, а також вводить нову заборону на імпорт скрапленого нафтового газу.

Нині Росія є найбільшим у світі виробником алмазів.

Ми просто перенаправимо продажі в інші регіони. Я впевнений це не принесе користі тим, хто запровадив ці санкції, — заявив міністр фінансів РФ Антон Силуанов.

Раніше у російському МЗС назвали санкції “недружніми, нелегітимними діями”, наголосивши, що розширить список представників європейських інституцій і країн-членів ЄС, яким “заборонено в’їзд до Росії”.

Зауважимо, 18 грудня Рада ЄС погодила дванадцятий пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів у зв’язку з продовженням повномасштабної війни Росії проти України. Наголошується, що ці заходи завдають додаткового удару по здатності глави РФ Володимира Путіна вести війну, націлюючись на важливі сектори російської економіки та ускладнюючи обхід санкцій ЄС.

У листопаді Верховний представник Європейського Союзу із зовнішньої політики Жозеп Боррель повідомив, що ЄС продовжить заборону на російські алмази після отримання достатньої підтримки з боку країн G7.

Вже 6 грудня країни G7 заборонили імпорт російських алмазів з 1 січня та ввели поетапне ембарго на торгівлю камінням протягом 2024 року згідно з угодою, спрямованою на обмеження одного з небагатьох провідних російських експортних товарів, яких все ще не торкнулися західні санкції.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.