У РФ прогнозують «тиху кризу» в економіці вже у 2024 році
Джерело: The Moscow Times
Російська економіка може постати перед проблемою “тихої кризи” у другій половині 2024 року. Аналітики пояснюють, що основні рушійні сили економічного зростання (споживання громадян і капітальні інвестиції) перебуватимуть під загрозою через ймовірне підвищення центробанком РФ ключової ставки.
Такий висновок зробили аналітики близького до влади РФ Центру макроекономічного аналізу та короткострокового прогнозування.
Зауважується, що, попри номінальне прискорення зростання кредитного портфеля банків, реальна його динаміка сповільнюється на тлі зростання інфляції, що аналітики називають “ознакою майбутнього охолодження”.
Так, після підвищення відсоткових ставок услід зростанню інфляції “позичальники з високим борговим навантаженням, можуть постати перед неможливістю коштом залучення нових запозичень покрити виплати боргом”.
Аналітики охрестили ймовірний сценарій “тихою кризою”. Як наслідок: відбуватиметься зростання простроченої заборгованості за невеликими кредитами та низка вимушених реструктуризацій за великими позиками.
- Аналітики Віденського інституту міжнародних економічних досліджень наголосили, що російська економіка, що підігрівається бумом у військовій промисловості, більше не зможе продовжувати стрімке зростання.
- Економіка Росії продемонструвала свою стійкість, попри суворі санкції, що дало їй можливість спрямовувати кошти на військову машину.
- За даними фахівців, Росія, найімовірніше, зможе фінансувати війну ще рік. Однак якщо бойові дії затягнуться, уряду РФ доведеться зробити “важкий вибір”.
Армія РФ завдала удару безпілотником по броньованому автомобілю Укрпошти, який повертався із Покровська в Донецькій області.
5 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони, запровадивши санкції проти капітанів танкерів російського тіньового флоту.
Російські війська пізно ввечері 5 лютого здійснили обстріл Харкова. За попередніми даними, ворог вдарив безпілотником по ринку у Київському районі міста.
Група українських військових з протезами піднялися на Кіліманджаро в межах проєкту Second Wind, розгорнувши прапор України на вершині.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 лютого. На даний час відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою сьогодні залишалася ситуація на Покровському напрямку.