У РФ прогнозують «тиху кризу» в економіці вже у 2024 році
Джерело: The Moscow Times
Російська економіка може постати перед проблемою “тихої кризи” у другій половині 2024 року. Аналітики пояснюють, що основні рушійні сили економічного зростання (споживання громадян і капітальні інвестиції) перебуватимуть під загрозою через ймовірне підвищення центробанком РФ ключової ставки.
Такий висновок зробили аналітики близького до влади РФ Центру макроекономічного аналізу та короткострокового прогнозування.
Зауважується, що, попри номінальне прискорення зростання кредитного портфеля банків, реальна його динаміка сповільнюється на тлі зростання інфляції, що аналітики називають “ознакою майбутнього охолодження”.
Так, після підвищення відсоткових ставок услід зростанню інфляції “позичальники з високим борговим навантаженням, можуть постати перед неможливістю коштом залучення нових запозичень покрити виплати боргом”.
Аналітики охрестили ймовірний сценарій “тихою кризою”. Як наслідок: відбуватиметься зростання простроченої заборгованості за невеликими кредитами та низка вимушених реструктуризацій за великими позиками.
- Аналітики Віденського інституту міжнародних економічних досліджень наголосили, що російська економіка, що підігрівається бумом у військовій промисловості, більше не зможе продовжувати стрімке зростання.
- Економіка Росії продемонструвала свою стійкість, попри суворі санкції, що дало їй можливість спрямовувати кошти на військову машину.
- За даними фахівців, Росія, найімовірніше, зможе фінансувати війну ще рік. Однак якщо бойові дії затягнуться, уряду РФ доведеться зробити “важкий вибір”.
Експертні команди Центру оцінювання розглядають звернення з усієї України — місце проживання чи реєстрації людини не має значення. До їх складу входять лікарі з різних державних закладів охорони здоров’я.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 січня. Від початку цієї доби відбулося 199 бойових зіткнень.
Загальна чисельність пошкоджених пам’яток культурної спадщини в Україні внаслідок нападу РФ станом на кінець грудня 2024 року складає 1255 об’єктів. З них національного значення — 125, місцевого — 1055, щойно виявлених — 75.
За п’ять місяців Курської операції українські військові ліквідували понад 15 тисяч росіян, знищили сотні одиниць техніки та взяли в полон 860 російських військових, які поповнили обмінний фонд.
На Закарпатті Нацполіція затримала псевдоправоохоронця та його спільника за нелегальне переправлення чоловіків призовного віку за кордон. Бажаючих перевозили на транспортному засобі, замаскованому під інкасаторське авто, а кермувальник видавав себе за поліціянта.