В РФ викликали посла Молдови та засудили «недружні дії»

Джерело: Reuters

10 січня міністерство закордонних справ РФ викликало посла Молдови та висловило протест проти “недружніх дій”, продовжуючи критику Кремля проєвропейської влади країни.

Зокрема у заяві міністерства РФ засуджено “систематичний характер” дій Молдови, які “були спрямовані проти російських громадян”. Серед них, зазначається, “політично мотивоване переслідування” російських і російськомовних журналістів.

Керівництво Молдови продовжує робити агресивні антиросійські заяви, – поскаржилися в заяві посла Молдови Ліліана Дар’є.

З моменту приходу до влади у 2020 році президент Майя Санду намагається відмовитися від радянської спадщини країни і скерувати її в європейське спрямування.

Вона засудила вторгнення Росії в Україну та звинуватила Москву в спробі втрутитися в місцеві вибори в Молдові в листопаді минулого року та в спробі спровокувати державний переворот, щоб усунути її.

Минулого місяця парламент Молдови схвалив нову оборонну стратегію, в якій Росія та корупція визначені як дві найбільші загрози безпеці країни. Минулого місяця ЄС погодився розпочати переговори про членство з Молдовою та Україною.

10 січня у Молдові продовжила заборону, накладену минулого року на 12 телевізійних каналів, заявивши, що медіа займаються “маніпулюванням, дезінформацією та просуванням іноземної програми”.

Окрім цього, влада Молдови не допустила кількох політиків, які представляють заборонену партію з проросійськими поглядами, до місцевих виборів у листопаді минулого року.

Зауважимо, раніше начальник генштабу бельгійської армії адмірал Мішель Хофман попередив про війну з Росією. Він стурбований тим, що країна перейшла до воєнної економіки та що президент РФ Володимир Путін продовжує погрожувати Європі, зокрема Молдові та країнам Балтії.

Протягом дня, 7 вересня, армія РФ здійснила 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 140 вибухів. 

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

Глави зовнішніх розвідок Великої Британії та США попередили, що міжнародний світовий порядок “під загрозою, якої ми не бачили з часів холодної війни”.

Директор ЦРУ Вільямс Бернс розповів про перспективу спалаху ядерної війни на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Португалія активно лобіює приєднання України до Європейського Союзу і хоче, щоб блок почав готуватися до можливого вступу.