В РНБО припускають посилення мобілізації в Україні
Джерело: секретар Ради нацбезпеки та оборони України Олексій Данілов в етері Українського радіо
В РНБО припускають, що процес мобілізації в Україні може посилитись. За словами Данілова, загалом процес мобілізації не зміниться, однак додатковий призов можливий.
Він зауважив, що мобілізація в Україні почалась 24 лютого 2022 року і триває досі. Процес мобілізації затверджений Верховним Головнокомандувачем Збройних сил України, а парламент вніс необхідні правки щодо мобілізації, тому змін цього процесу очікувати не варто.
“У нас жодного дня мобілізація не припинялася, але вона відбувається з урахуванням необхідності хлопців і дівчат, яких треба призвати для виконання тих чи інших завдань, ми спокійно робимо цю справу. Вже відпрацьовано не перший етап мобілізації, ґвалту не треба підіймати, тому що все йде за планом, який на сьогодні є”, — сказав Олексій Данілов.
Попри це секретар РНБО не відкидає, що додатковий призов все ж може відбутись, оскільки самі військовослужбовці звертаються з таким проханням.
“Скоріше за все буде додатковий призов, але це не значить, що це буде виходити за ті межи, які ми затвердили ще 24 лютого 2022 року. Мобілізація відбувається спокійно і ті обсяги, які потрібні для наших Збройних Сил, ніколи не перетинали ту позначку. Більш того, ми жодного місяця не виходили на ті показники, які затверджували. Військові бережуть наших військовослужбовців і вони призивають рівно стільки, скільки їм потрібно для виконання завдань”, — наголосив він.
- Народний обранець від “Слуги народу” Георгій Мазурашу вніс до парламенту законопроєкт, яким пропонує внести певні зміни у закон про мобілізацію в Україні.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявляє, що найбільші країни ЄС готові підтримувати Україну фінансово і військово, якщо США скоротять підтримку.
Сьогодні вдень, 19 листопада, російські окупанти атакували Харків.
Голова КНР Сі Цзіньпін звернувся до учасників саміту G20 із закликом сприяти “охолодженню” війни між Росією та Україною. Він наголосив на важливості ролі ООН та її Ради Безпеки у мирному врегулюванні кризи, закликаючи підтримувати всі зусилля, спрямовані на досягнення політичного рішення.
Європейським країнам, особливо 15 найбільшим членам НАТО, можливо, доведеться суттєво збільшити свої оборонні витрати через загрозу агресії Росії в Україні та ймовірне скорочення підтримки США, якщо Дональд Трамп повернеться до президентства.
Президент Франції Емманюель Макрон підтримав рішення президента США Джо Байдена послабити обмеження на застосування Україною ракет ATACMS для ударів по території Росії.