В Росії священник «здав» власного парафіянина за антивоєнні погляди
Джерело: правозахисний медіапроєкт РФ ОВС-Інфо
У Москві за доносом священика затримали парафіянина з антивоєнними поглядами. Про це розповів сам затриманий Олексій Севастьяненко.
Чоловіка залишать у відділі поліції по району Басманний щонайменше на добу, у чому саме його звинувачують – нині не уточнюють. За словами парафіянина РПЦ, донос на нього написав протоієрей Андрій Ткачов, який є настоятелем храму Живоначальної Трійці в Хохлах Курганської області РФ. Як розповів чоловік, він висловлював антивоєнні погляди в особистих бесідах з Ткачовим – зокрема, цитував заповіді, викладені у Старому заповіті: “Не вбий і не зажадай дому ближнього свого”.
Раніше у храмі служив Олексій Умінський, який, як і низка інших священиків Російської православної церкви, був знятий з посади патріархом Кирилом за відмову читати молитву про “Святу Русь”. Цю молитву в РПЦ запровадили після початку повномасштабної війни проти України – у вересні 2022 року. У тексті мовиться, зокрема, про так звану “перемогу” РФ.
Андрій Ткачов, що посів місце Умінського, відомий своїми сексистськими висловлюваннями та активною підтримкою російської військової агресії проти України. Зокрема, у березні 2023 року він закликав бомбардувати Україну “з молитвою”.
Додамо, раніше представник РПЦ, митрополит Єкатеринбурзький та Верхотурський Євген назвав повномасштабну війну РФ проти України процесом “лікування”, тоді як Росія, за його словами виступає в ролі “хірурга”, який проводить операцію, щоб видалити “щось, що несе в собі смерть”.
Щобільше, у РПЦ заявили, що росіяни, котрі критикують російську владу, недостойні кращого, заявив протоієрей РПЦ Андрій Ткачов. Тих громадян, які стверджують, що в Росії “влада погана”, священнослужитель назвав “лжесвідками”.
Зауважимо, 17 квітня ПАРЄ одностайно визнала Російську православну церкву інструментом кремлівської пропаганди та впливу.
Водночас Патріарха Московського Кирила (Гундяєва) спільно з ієрархами РПЦ визнано співучасниками злочинів РФ у війні проти України в імʼя “русского мира”.
Додамо, російська православна церква в новому документі, прийнятому Всесвітнім російським народним собором на чолі з главою РПЦ патріархом Кирилом, назвала вторгнення Росії в Україну “священною війною”.
Американський Інститут вивчення війни (ISW) зазначив, що назва “священна війна” означає ескалацію риторики, яку використовує Путін та його союзники. У документі під назвою “Сьогодення і майбутнє Русского міра” описують війну як новий етап у “боротьбі” російського народу за “національне визволення в південно-західній Росії”.
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Служба безпеки викрила понад 60 кліриків УПЦ МП, які працювали на РФ, продавали зброю і дитячу порнографію. Також стало відомо, що Служба безпеки України викрила керівництво Російської православної церкви на створенні власних приватних військових компаній на території РФ.
Нещодавно у ПАРЄ наголосили, що не визнають легітимності глави РФ Володимира Путіна. Відповідне рішення прийняв юридичний комітет Асамблеї.
Окрім цього, Юрком ПАРЄ назвав російську нафтову індустрію легітимною ціллю для ЗСУ.
Також закликали передати заморожені активи РФ на відбудову України.
- На Закарпатті перед судом постане священник УПЦ МП, який пропагував у регіоні комуністичні настрої та підтримував російську армію.
- За матеріалами СБУ повідомлено про підозру клірику УПЦ МП на Житомирщині, який поширював прокремлівські листівки і брошури серед священників та прихожан релігійної громади Житомирщини.
- За матеріалами Служби безпеки засуджено до п’яти років тюрми ще одного митрополита УПЦ МП – очільника Тульчинської єпархії на Вінниччині, що публічно виправдовував російську збройну агресію проти України.
Адміністрація чинного президента США Джо Байдена вирішила скасувати кредити Україні в розмірі близько 4,7 мільярда доларів, заявив речник Держдепартаменту Метью Міллер.
Німеччина, Франція, Італія, Іспанія та Польща спільно підтримали пропозицію про випуск спільних військових облігацій, спрямованих на підтримку оборонної промисловості блоку. Рішення ухвалили 19 листопада під час зустрічі у Варшаві.
У Генштабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 20 листопада. З початку доби відбулося 147 бойових зіткнень.
20 листопада глава МЗС Андрій Сибіга під час переговорів у Відні із міністром закордонних справ Австрії Александером Шалленбергом наголосив на необхідності протидії російській агресії та подякував за підтримку України. Сторони обговорили спільні дії щодо енергетичної безпеки, допомогу постраждалим від війни та розвиток двосторонньої співпраці в торгівлі та культурі.
20 листопада президент Володимир Зеленський підписав закон №11410 про позбавлення державних нагород за популяризацію або пропаганду держави-агресора чи вчинення інших протиправних дій проти України.