У ПАРЄ назвали російські НПЗ легітимною ціллю ЗСУ

Джерело: Олексій Гончаренко/Telegram

15 квітня український політичний та громадський діяч, народний депутат від фракції “Європейська Солідарність”, член української делегації у ПАРЄ, президент Комітету ПАРЄ з міграції, біженців та переміщених осіб повідомив, що Юрком ПАРЄ назвав російську нафтову індустрію легітимною ціллю для ЗСУ.

Нещодавно у Financial Times заявили, що Сполучені Штати закликали Україну припинити атаки по російських нафтопереробних заводах (НПЗ). Причина – загроза зростання світових цін на нафту та ймовірність атак РФ у відповідь.

Як повідомили видання одразу три джерела, з таким проханням Вашингтон неодноразово звертався до високопосадовців Служби безпеки України та Головного управління розвідки Міноборони України (ГУР). Одне з джерел зауважило, що Білий дім розчаровується через українські атаки на нафтову потужність Росії.

Згодом у Білому домі відреагували на статтю видання Financial Times. Так, відповідаючи на питання журналістів з проханням прокоментувати статтю, Кірбі заявив, що не коментуватиме конкретні речі, про які пише преса.

Єдине, що я хотів би сказати, це те, що я говорив раніше: Ми не заохочуємо і не дозволяємо українським військовим завдавати ударів по території Росії, – заявив він.

На питання про те, чи занепокоєні Сполучені Штати атаками на російські НПЗ, Кірбі відповів так само.

Своєю чергою, у Пентагоні заявили, що не допомагають Україні завдавати ударів по російських нафтопереробних заводах.

Таку відповідь журналістам під час брифінгу надав речник Пентагону Патрік Райдер. Він наголосив, що вся допомога США призначена для захисту України.

Допомога, яку ми надаємо Україні, призначена для того, щоб вона могла захистити та повернути свою суверенну територію. Ми не надаємо жодної допомоги для використання поза цими межами, – сказав він.

Райдер додав, що питання про атаки на НПЗ Росії потрібно ставити українським посадовцям.

Речника також запитали, чи спілкувались американські посадовці з українськими щодо цих атак, на що Райдер відповів, що США та Україна “спілкуються на різні теми”.

Україна активізувала атаки безпілотниками на російські НПЗ. Одна з причин атак – незадоволення України тим, що Захід не докладає всіх зусиль, аби мінімізувати доходи РФ від енергоресурсів. Колишня аналітикиня ЦРУ Геліма Крофт зауважила, що Україна може вразити більшу частину інфраструктури експорту нафти в західній Росії, поставивши під загрозу близько 60% експорту країни.

Ще у лютому ЗМІ повідомляли, що показники перероблення нафти у РФ впали до найнижчого рівня після зупинки двох великих НПЗ, які атакували безпілотники.

Також британські розвідники оцінили, як атаки ЗСУ на російські нафтопереробні заводи вплинули на економіку РФ. Фахівці зауважили, що від 1 березня у Росії діє піврічна заборона на експорт бензину. Причина – необхідність стабілізувати ціни на внутрішньому ринку РФ на тлі зростання попиту.

Читайте також: Reuters: В РФ не змогли перезапустити дві третини НПЗ, постраждалих від атаки дронів

Експерти наголосили, що Україна почала новий етап боротьби з російським агресором, атакуючи власними безпілотниками нафтопереробні заводи Росії.

РФ попросила Казахстан бути готовим поставити 100.000 тонн бензину на випадок дефіциту, що загостриться через атаки БпЛА на російські НПЗ і перебої з постачанням, повідомили три джерела в галузі. Раніше допомогти Росії з постачанням бензину вже погодилася сусідня Білорусь.

У Силах Спеціальних Операцій ЗСУ повідомили про здобутки українських спецпризначенців на фронті. Так, на одному з операційних напрямків оператори 3-го окремого полку ССО за три тижні розбили пів дивізіону зенітно-ракетних комплексів “Бук” росіян.

Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас закликала партнерів по НАТО дозволити своїм військовим інструкторам розгортати тренувальні місії українських оборонців безпосередньо на території України.

У Генштабі поінформували про оперативну інформацію станом на 22.00 20 травня щодо російського вторгнення. Протягом доби противник завдав по території України три ракетні удари (із застосуванням трьох ракет), 35 авіаударів (зокрема із застосуванням 48 КАБів) та 367 ударів дронами-камікадзе. Здійснив майже 2800 обстрілів по позиціях наших військ і населених пунктах із використанням різних типів озброєння. 

Оскільки українське військо намагається відбити запеклі наступи Росії по всьому фронту, президент Володимир Зеленський закликав Сполучені Штати та Європу зробити більше для захисту країни, відкидаючи побоювання щодо ядерної ескалації.

На тлі загарбницької повномасштабної війни Росії проти України, 21 травня Європейський Союз і Республіка Молдова підписали угоду про партнерство у сферах безпеки та оборони.