В Україні нестача електрики призводить до уповільнення та здорожчення виробництва зброї
Джерело: The New York Times
Україна постала перед серйозною проблемою забезпечення електроенергією, оскільки РФ посилюють атаки на електростанції, що негативно впливає на виробництво зброї. Це стало відомо під час спроби країни стримати просування російських військ.
В Україні вирішили повернутися до відключень світла, аби заощадити енергію на тлі частих атак на електростанції. Максим Тимченко, головний виконавчий директор ДТЕК, зазначив, що це ще одна лінія фронту. Працівники компанії ведуть “гонку з часом”, щоб відновити електропостачання споживачів.
Зима 2022-23 років була особливо важкою для українців, коли російські війська завдали ударів по багатьох електростанціях, залишивши без опалення велику частину населення. Проте згодом українські сили стали більш вправними у збиванні ракет.
Однак нині ситуація ускладнюється нестачею зброї через уповільнення постачання з США, що послаблює здатність захищати електростанції. Посилення нападів з боку Росії породжує побоювання, що відключення електроенергії вплине не лише на споживачів, але й завдасть шкоди оборонній промисловості України.
“Це однозначно гальмує виробництво і воно стає дорожчим”, – каже Олександр Дмитрієв, який координує роботу із забезпечення військових озброєнням та іншою технікою. “Цивільним жителям легше вижити без електрики, але для військового виробництва під час війни критично важливо її мати”.
Україна звернулася за допомогою до західних партнерів, просячи обладнання для електромережі та екстреного імпорту електроенергії. У неділю країна імпортувала електроенергію з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини та Молдови. ДТЕК розпочав кампанію з проханням передати Україні вживане обладнання, яке більше не використовується.
“Єдиний спосіб — отримати вживане обладнання з країн, яким воно більше не потрібно, і для цього потрібна лише їхня політична воля”, — додав зазначив представник компанії Павло Білодід.
- Голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький зазначив, що потепління, безумовно, покращить ситуацію зі споживанням, однак, генерація електроенергії зокрема зменшиться через планові роботи на АЕС. Населення вкотре наполегливо закликали не створювати навантаження на енергосистему.
- Зауважимо, радник прем’єр-міністра України та член наглядової ради НЕК “Укренерго” Юрій Бойко висловив припущення, що обмеження енергопостачання у вигляді відключення споживачів, які розпочалися з 14 травня, можуть тривати до серпня-вересня. Взимку ж дефіцит електроенергії залишатиметься навіть за високих температур.
- Тоді як директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко попереджає, що українці можуть відчувати дефіцит електроенергії протягом наступних двох років. Причиною є дефіцит генеруючих потужностей, що, своєю чергою, призведе до дефіциту електрики.
- Раніше Кудрицький пояснив, що після очікуваного підвищення температури повітря, ймовірно, вдасться не застосовувати відключень. Проте такий розвиток подій можливий за умови відсутності російських масованих обстрілів.
Міністерство енергетики України затвердило нову інструкцію щодо складання та використання графіків погодинних відключень електроенергії (ГПВ). Зміни передбачають єдині принципи застосування графіків для всіх областей країни.
Міністерка економічного співробітництва та розвитку Німеччини Свенья Шульце прибула до Києва з неанонсованим візитом.
Російські війська зараз перебувають за три кілометри від околиць ключового міста Покровська Донецької області після наступу в середу. Вони також захопили українські позиції поблизу міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів, за його словами, безрезультатну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів з ним.
Естонія передала Україні один зі своїх енергоблоків з Ауверської електростанції. За даними Міністерства енергетики України, енергоблок здатен забезпечити електроенергією близько 150 тисяч осіб.