В Україні повністю або частково відновили 850 медустанов, які постраждали внаслідок війни

Джерело: Міністерство охорони здоровʼя

З початку повномасштабної війни в Україні вдалося відновити майже 850 об’єктів медичних закладів, які частково або повністю зазнали руйнувань внаслідок дій російських військових.

У різних областях України 441 об’єкт було повністю відновлено, ще 406 – частково. Найбільше робіт було проведено в Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Харківській, Чернігівській та Херсонській областях.

Міністерство охорони здоров’я підкреслило, що разом із партнерами буде продовжувати працювати над відновленням української медичної інфраструктури.

Від початку повномасштабної війни було пошкоджено 1474 об’єкти медичних закладів, ще 195 об’єктів було повністю зруйновано і не підлягають відновленню. Найбільше втрат медична інфраструктура зазнала в Харківській, Донецькій, Дніпропетровській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Київській та Чернігівській областях.

Ворог також пошкодив 103 автомобілі екстреної медичної допомоги, і 253 автомобілі були повністю знищені, а ще 125 автомобілів “швидкої” ворог викрав.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші. 

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома. 

У найближчі щонайменше шість місяців про вибори в Україні можна забути через зламані реєстри, вважає експертка з питань PR-комунікацій виборчих та політичних технологій Ольга Лень.

У листопаді 2024 року Росія запустила по українських регіонах близько 2,3 тисячі безпілотників односторонньої атаки різних типів.