В Україні продовжує зростати споживання електроенергії — «Укренерго»

Джерело: “Укренерго”.

Рівень споживання електроенергії продовжує зростати. Відтак, вчора через спеку у вечірні години споживання зросло на 3% у порівнянні з найспекотнішим днем минулого тижня.

У компанії зазначили, що одночасно ввімкнені кондиціонери та потужні прилади створюють значне навантаження на енергосистему. А також пояснили, чому зростання на 3% – значне для енергосистеми.

“Для того, щоб покрити зростання споживання, треба задіяти додаткову потужність, яка еквівалентна роботі декількох теплових енергоблоків. Нагадуємо, що в країні немає жодної великої теплової електростанції, яка б не зазнала пошкоджень під час російської терористичної компанії. Тому включати в роботу додаткові енергоблоки зараз важко. На електростанціях та в магістральній мережі тривають постійні відновлювальні роботи”, – пояснили в “Укренерго”.

Відтак закликали українців зменшити використання кондиціонерів з 16:00 до 23:00, адже це допоможе підтримати стабільну та збалансовану роботу енергосистеми, яка перебуває в процесі відновлення.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

Європейський Союз остаточно заборонив використання бісфенолу А (BPA) у всіх матеріалах, що контактують із харчовими продуктами. Відповідне рішення закріпили у Регламенті 2024/3190, який набрав чинності 20 січня 2025 року. Заборона стала результатом понад 20 років наукових досліджень і обговорень щодо впливу цієї речовини на здоров’я та довкілля.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.

Пізно ввечері 1 травня російські війська завдали щонайменше десять ударів по Запоріжжю. Внаслідок ворожого обстрілу загинув чоловік. Також начальник Запорізької ОВА Іван Федоров повідомив про людей під завалами.

Міністр енергетики Герман Галущенко 1 травня повідомив про збільшення максимальної потужності експорту електроенергії з України та Молдови до країн ЄС до 650 МВт.