В Україні провели надскладну операцію: лікарі сформували сечовий міхур дворічній дитині
Джерело: пресслужба МОЗ
У Львові лікарі провели складну операцію дворічному Матвію, котрому раніше через рідкісне онкозахворювання видалили сечовий міхур. Нині, після довгої боротьби, дитина вже добре почувається.
Понад половину свого життя дворічний Матвій з Івано-Франківська, боровся з раком сечового міхура, що трапляється лише у 1,4 % випадків дитячої онкології.
Понад рік тому у хлопчика в малому тазу виявили злоякісну пухлину м’яких тканин. Хірурги видалили у хлопчика десятисантиметрову пухлину. Проте разом із нею мусили видалити й сечовий міхур, простату та частину прямої кишки, — зазначили у повідомленні.
Згодом, після операції Матвій пройшов ще кілька курсів променевої та хімієтерапії. Після абсолютного подолання хвороби, лікарі вирішили поборотися і за якість його життя – видалити стому і допомогти ходити в туалет у природний спосіб.
Зауважується, аби втілити задум, необхідно було сформувати новий сечовий міхур. Попри те, що це дуже складна реконструктивна операція, яких в усьому світі проводять одиниці, хірургам вдалося.
За словами завідувача відділення хірургії Дитячої Лікарні Святого Миколая Олександра Калінчука, це технологічно дуже складні кількаетапні втручання.
У пресслужбі повідомили, що вже на четверту добу після успішної операції Матвій повернувся зі Львова додому – в Івано-Франківськ. Нині дитина абсолютно здорова та добре почувається.
- Вже чотири місяці львівські лікарі борються за здоров’я 33-річного Павла Пацерука, який зазнав важкого поранення у Бахмуті. У військового був ризик ампутації кінцівки внаслідок осколкового поранення, але медикам вдалося зберегти ногу після дев’яти операцій.
- У Львові команда Центру трансплантології Першого медоб’єднання здійснила трансплантацію хлопчику з Тернопільщини на його день народження. Влад став наймолодшим пацієнтом, якому пересадили нирку від посмертного донора у Центрі.
- У Києві успішно пересадили серце 4-річного хлопчика 6-річній дівчинці.
- Головні військові хірурги-травматологи зі Служби оборонної медицини та Королівського центру оборонної медицини поділилися своїми навичками з українським медичним персоналом.
27 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна і США домовилися не враховувати вже надану допомогу у майбутній угоді про співпрацю щодо рідкісноземельних металів.
До кінця квітня 2025 року Чехія у межах своєї ініціативи спорядить Україні ще 400 тисяч великокаліберних боєприпасів, повідомила міністерка оборони Яна Чернохова.
ChatGPT суттєво змінив спосіб, у який ми працюємо і живемо. За останніми даними, щодня понад 100 мільйонів осіб використовують його для обробки понад мільярда запитів. Втім, цей чат-бот вже встиг заробити репутацію “чорної діри для приватності” через побоювання щодо обробки введених користувачами даних.
Президент США Дональд Трамп затребував, аби адміністрації Панамського та Суецького каналів скасували збори за прохід військових кораблів та цивільних судів під прапором США.
27 квітня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Україна не повинна погоджуватися на пропозицію президента США Дональда Трампа поступитися територією в обмін на припинення вогню з Росією, оскільки це було б схоже на “капітуляцію”.