В Україні створять Віртуальний музей української діаспори
Джерело: Музей української діаспори.
В Україні планують створити Віртуальний музей української діаспори – для об’єднання зацифрованих колекцій різних інституцій світу. Вже підписано договір із Міжнародним благодійним фондом світових українців “Діаспора”.
Для проєкту створять платформу, де представлять колекції музею та його партнерів з інших країн світу. Також будуть представлені історичні та культурні досягнення світового українства, організацій та видатних вихідців з нашої країни, наукові дослідження про етнічну спільноту тощо.
Серед іншого там будуть архівні матеріали про перших українських поселенців у Канаді, останнього президента УНР в екзилі Миколи Плав’юка та видатного диригента й композитора Олександра Кошиця. Ще покажуть документи та мистецькі твори династії Кричевських, Олекси Булавицького, Людмили Морозової, українських художників з Австралії.
“Ми ставимо на меті створити й поступово наповнювати віртуальний ресурс, який об’єднає діаспорні колекції кількох музейних та архівних інституцій. Наразі ми активно співпрацюємо з “Осередком української культури та освіти” (Канада) та УВАН (США). Щиро запрошуємо до співпраці й інші українські та закордонні організації”, – зауважила шеф-редакторка проєкту, директорка Музею української діаспори Оксана Підсуха.
- У Києві планують перейменувати Національний музей історії України у Другій світовій війні на Національний музей війни за незалежність. Вчена рада ухвалила рішення, а музей надіслав інформацію до Міністерства культури та інформаційної політики.
- Гендиректор Національного музею історії України у Другій світовій війні Юрій Савчук розповів, що монумент “Батьківщина-мати” в Києві планують перейменувати на “Україна-мати”.
В Україні чоловіка вперше обмежили у праві керувати транспортним засобом через недотримання правил військового обліку. Таке рішення ухвалив Кузнецовський міський суд Рівненської області 22 січня.
Генеральний штаб ЗСУ підтвердив ураження нафтопереробного заводу в Краснодарському краї РФ.
Служба безпеки спільно з Нацполіцією затримали російських агентів, які підірвали вибухівку поблизу ТЦК у Павлограді (Дніпропетровщина) 2 лютого.
Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) оголосило про відправлення у відпустку більшості своїх співробітників по всьому світу. Виняток становитимуть лише ті, хто виконує критично важливі функції, а також представники керівництва та спеціальних програм.
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) було змушене відкласти ротацію своєї місії на окупованій Запорізькій АЕС через відсутність гарантій безпеки з боку Росії.