В Україні створять Віртуальний музей української діаспори

Джерело: Музей української діаспори.

В Україні планують створити Віртуальний музей української діаспори – для об’єднання зацифрованих колекцій різних інституцій світу. Вже підписано договір із Міжнародним благодійним фондом світових українців “Діаспора”.

Для проєкту створять платформу, де представлять колекції музею та його партнерів з інших країн світу. Також будуть представлені історичні та культурні досягнення світового українства, організацій та видатних вихідців з нашої країни, наукові дослідження про етнічну спільноту тощо.

Серед іншого там будуть архівні матеріали про перших українських поселенців у Канаді, останнього президента УНР в екзилі Миколи Плав’юка та видатного диригента й композитора Олександра Кошиця. Ще покажуть документи та мистецькі твори династії Кричевських, Олекси Булавицького, Людмили Морозової, українських художників з Австралії.

“Ми ставимо на меті створити й поступово наповнювати віртуальний ресурс, який об’єднає діаспорні колекції кількох музейних та архівних інституцій. Наразі ми активно співпрацюємо з “Осередком української культури та освіти” (Канада) та УВАН (США). Щиро запрошуємо до співпраці й інші українські та закордонні організації”, – зауважила шеф-редакторка проєкту, директорка Музею української діаспори Оксана Підсуха.

Криза пального у тимчасово окупованому Криму почала впливати на ринок праці: жителі повідомляють про затримки зарплат, звільнення та вимушені неоплачувані відпустки.

США уклали з Казахстаном угоду щодо доступу до одного з найбільших нерозроблених родовищ вольфраму у світі. Водночас серед інвесторів, які можуть виграти від проєкту, є структури, пов’язані із синами Дональда Трампа.

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер, за даними ЗМІ, може розглядати варіант продовження політичної кар’єри на посаді генерального секретаря НАТО після завершення роботи в уряді.

У неділю, 28 червня, без ознак життя виявили командира 154-ї окремої механізованої бригади полковника Володимира Кононнікова. Обставини смерті офіцера з’ясовують правоохоронці, також призначено службове розслідування.

Польща продовжує наполягати на регулярних виплатах від Німеччини для польських жертв націонал-соціалістичного режиму. Мовиться про щорічну допомогу у близько 10 000 злотих на особу. Вимога нинішнього уряду значно помірніша, ніж у попередників, проте питання фінансування залишається незрозумілим.