В Україні виявили понад 3 тис. випадків зникнення гуманітарної допомоги для військових

Джерело: Державна митна служба України

Державна митна служба України спільно з Міністерством оборони виявили понад 3 тисячі випадків, коли не було підтверджено отримання гуманітарної допомоги військовими частинами.

Створено спільний механізм контролю за отриманням гуманітарних вантажів військовими частинами, який дозволяє оперативно обмінюватися інформацією щодо підтвердження отримання гуманітарної допомоги військовими формуваннями.

Відомо, що протягом перших 9 місяців цього року перевірено понад 9 тисяч фактів переміщення гуманітарних вантажів до 200 військових частин.

У цей період виявили понад 3 тисячі випадків, коли не було підтверджено отримання гуманітарної допомоги військовими частинами.

“З метою припинення виявлених порушень митного законодавства та притягнення винних осіб до адміністративної або кримінальної відповідальності митники направили 387 повідомлень про протиправне діяння, що містить ознаки злочину, передбаченого ст. ст. 190, 358, 201-2 Кримінального кодексу України, а також складено 320 протоколів про порушення митних правил, де предметами правопорушень є товари гуманітарної допомоги”, – зазначають в Держмитслужбі.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.

Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.