В Україні виявили понад 3 тис. випадків зникнення гуманітарної допомоги для військових
Джерело: Державна митна служба України
Державна митна служба України спільно з Міністерством оборони виявили понад 3 тисячі випадків, коли не було підтверджено отримання гуманітарної допомоги військовими частинами.
Створено спільний механізм контролю за отриманням гуманітарних вантажів військовими частинами, який дозволяє оперативно обмінюватися інформацією щодо підтвердження отримання гуманітарної допомоги військовими формуваннями.
Відомо, що протягом перших 9 місяців цього року перевірено понад 9 тисяч фактів переміщення гуманітарних вантажів до 200 військових частин.
У цей період виявили понад 3 тисячі випадків, коли не було підтверджено отримання гуманітарної допомоги військовими частинами.
“З метою припинення виявлених порушень митного законодавства та притягнення винних осіб до адміністративної або кримінальної відповідальності митники направили 387 повідомлень про протиправне діяння, що містить ознаки злочину, передбаченого ст. ст. 190, 358, 201-2 Кримінального кодексу України, а також складено 320 протоколів про порушення митних правил, де предметами правопорушень є товари гуманітарної допомоги”, – зазначають в Держмитслужбі.
- Народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” Ніна Южаніна нагадала, що з 1 грудня 2023 року будуть діяти нові правила ввезення гуманітарної допомоги в Україну.
- Правоохоронці викрили псевдоволонтера, який продавав гуманітарну допомогу, надіслану з-за кордону у 2022 році.
- У Львові виявили зникнення близько 10 тисяч тактичних аптечок IFAK вартістю 33,6 млн грн, які передали США. Щодо зникнення заявив український американський допомоговий комітет (ЗУАДК), який передає допомогу українським військовим.
15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.
15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.
Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.
15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.
Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України.