В Україні виявили понад 3 тис. випадків зникнення гуманітарної допомоги для військових
Джерело: Державна митна служба України
Державна митна служба України спільно з Міністерством оборони виявили понад 3 тисячі випадків, коли не було підтверджено отримання гуманітарної допомоги військовими частинами.
Створено спільний механізм контролю за отриманням гуманітарних вантажів військовими частинами, який дозволяє оперативно обмінюватися інформацією щодо підтвердження отримання гуманітарної допомоги військовими формуваннями.
Відомо, що протягом перших 9 місяців цього року перевірено понад 9 тисяч фактів переміщення гуманітарних вантажів до 200 військових частин.
У цей період виявили понад 3 тисячі випадків, коли не було підтверджено отримання гуманітарної допомоги військовими частинами.
“З метою припинення виявлених порушень митного законодавства та притягнення винних осіб до адміністративної або кримінальної відповідальності митники направили 387 повідомлень про протиправне діяння, що містить ознаки злочину, передбаченого ст. ст. 190, 358, 201-2 Кримінального кодексу України, а також складено 320 протоколів про порушення митних правил, де предметами правопорушень є товари гуманітарної допомоги”, – зазначають в Держмитслужбі.
- Народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” Ніна Южаніна нагадала, що з 1 грудня 2023 року будуть діяти нові правила ввезення гуманітарної допомоги в Україну.
- Правоохоронці викрили псевдоволонтера, який продавав гуманітарну допомогу, надіслану з-за кордону у 2022 році.
- У Львові виявили зникнення близько 10 тисяч тактичних аптечок IFAK вартістю 33,6 млн грн, які передали США. Щодо зникнення заявив український американський допомоговий комітет (ЗУАДК), який передає допомогу українським військовим.
Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.
Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.
Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.
Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.