В Україні виявили понад 3 тис. випадків зникнення гуманітарної допомоги для військових
Джерело: Державна митна служба України
Державна митна служба України спільно з Міністерством оборони виявили понад 3 тисячі випадків, коли не було підтверджено отримання гуманітарної допомоги військовими частинами.
Створено спільний механізм контролю за отриманням гуманітарних вантажів військовими частинами, який дозволяє оперативно обмінюватися інформацією щодо підтвердження отримання гуманітарної допомоги військовими формуваннями.
Відомо, що протягом перших 9 місяців цього року перевірено понад 9 тисяч фактів переміщення гуманітарних вантажів до 200 військових частин.
У цей період виявили понад 3 тисячі випадків, коли не було підтверджено отримання гуманітарної допомоги військовими частинами.
“З метою припинення виявлених порушень митного законодавства та притягнення винних осіб до адміністративної або кримінальної відповідальності митники направили 387 повідомлень про протиправне діяння, що містить ознаки злочину, передбаченого ст. ст. 190, 358, 201-2 Кримінального кодексу України, а також складено 320 протоколів про порушення митних правил, де предметами правопорушень є товари гуманітарної допомоги”, – зазначають в Держмитслужбі.
- Народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” Ніна Южаніна нагадала, що з 1 грудня 2023 року будуть діяти нові правила ввезення гуманітарної допомоги в Україну.
- Правоохоронці викрили псевдоволонтера, який продавав гуманітарну допомогу, надіслану з-за кордону у 2022 році.
- У Львові виявили зникнення близько 10 тисяч тактичних аптечок IFAK вартістю 33,6 млн грн, які передали США. Щодо зникнення заявив український американський допомоговий комітет (ЗУАДК), який передає допомогу українським військовим.
Протягом минулої доби, 22 листопада, відбулось 190 бойових зіткнень.
Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.
Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.
У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.
Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.