В Україні запустили державний маркетплейс Brave1 Market для військових
Джерело: Міністерство цифрової трансформації
Заснований державою кластер Brave1 запустив маркетплейс для військових, де можна купити дрони, роботизовані системи та РЕБ. Зауважується, що Brave1 Market має пришвидшити постачання інновацій на поле бою.
Brave1 Market стане Amazon для військових, який дасть можливість підрозділам купувати саме ті технології, які потрібні зараз на фронті. Це допоможе розв’язати проблему з поширенням ефективних технологій, адже військові часто не знають про засоби, які вже є на ринку і які можуть допомогти їм ефективно виконувати завдання, — відзначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров під час заходу Brave1 Defense Tech Era 2025.
Наразі на маркетплейсі Brave1 Market уже розміщено більш ніж 1 000 інноваційних рішень, серед яких БпЛА, наземні роботи, засоби РЕБ та РЕР, комплектуючі, засоби на базі ШІ, програмне забезпечення й боєприпаси.
Для безпеки виробників реалізована авторизація через Дію до публічного каталогу. Водночас особливо сенситивна інформація — у закритому каталозі, доступ до якого мають лише верифіковані військовослужбовці через систему Дельта.
Щоб придбати необхідний товар, необхідно обрати його у відкритому каталозі на сайті або закритому в системі Дельта, після чого зв’язатися з виробником та домовитися про укладання прямої угоди.
У майбутньому в Brave1 Market буде інтегровано систему єБалів, які бойові підрозділи отримують за ураження ворожих цілей. За єБали підрозділи зможуть купувати будь-які товари з маркетплейсу для своїх потреб, додатково до централізованого постачання.
Крім того, невдовзі військові залишатимуть відгуки до конкретних товарів, які будуть видимі для інших.
Довідка. За два роки своєї діяльності кластер Brave1 видав 540+ грантів загальною сумою 2+ млрд грн. На 2025 рік у національному бюджеті передбачено майже 3 млрд грн на грантову підтримку defense tech. Серед пріоритетних напрямів — ракети, лазери, рої дронів, CRPA-антени, водні дрони, анти-Шахед та анти-КАБ, дрон-матка, український Мавік, керовані боєприпаси.
- Українська платформа для розробки інноваційних рішень в інтересах ЗСУ Brave1 створила для українських військових “плащ-невидимку”. Його функція полягає у блокуванні випромінювання тепла, аби захисник був непомітним для противника.
- Міноборони розпочало випробування спеціальних модульних бронежилетів для потреб Військово-морських сил та інженерних військ ЗСУ.
- У Міністерстві оборони України почали тестування тканин для антитепловізійної накидки (пончо), яка має маскувати військових та техніку від ворога.
- Міністерство оборони України затвердило другий зразок бронежилета для жінок-військовослужбовиць.
Під час церемонії вручення премії Trophée Chopard на Каннському кінофестивалі американська акторка Анджеліна Джолі згадала митців, котрі загинули через війну. У своїй промові акторка зокрема вшанувала памʼять української письменниці Вікторії Амеліної.
Італія у межах нового пакета військової допомоги планує передати Україні до 400 бронетранспортерів VCC-2 Camilino — локальну модифікацію американських M113A1, вперше випробуваних ще під час війни у В’єтнамі.
18 травня проєвропейський мер Бухареста Нікушор Дан переміг на президентських виборах у Румунії після опрацювання 99% протоколів з виборчих дільниць. У відсотковому співвідношенні він отримав понад 54% голосів, тоді як лідер націоналістичного “Альянсу за Союз румунів” Джордже Сіміон – майже 46%. Постійна виборча комісія опублікувала офіційні результати другого туру президентських виборів у неділю ввечері.
18 травня на площі Кошута в Будапешті відбулася масштабна демонстрація проти законопроєкту “Про прозорість суспільного життя”, котрий громадськість вважає наступом уряду Орбана на незалежні медіа та громадські організації.
На початку повномасштабного вторгнення Україна критично залежала від західного озброєння. Нині ж, в умовах обстрілів та обмеженого фінансування, оборонна промисловість країни досягла історичного максимуму.