В Україні збільшуватимуть локалізацію власного виробництва, зокрема в оборонній галузі
Джерело: Мінекономіки
Міністерка економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі з віцепрезидентом Інституту миру США Вільямом Тейлором заявила, що в Україні збільшуватимуть локалізацію власного виробництва, зокрема в оборонній галузі.
За її словами, збільшення локалізації виробництва оборонної продукції стане рушієм зростання української економіки.
Очільниця Мінекономіки зазначила, що Україна має декілька важливих задач для стимулювання розвитку економіки:
“По-перше, покриття дефіциту бюджету, по-друге, залучення інвестицій в український бізнес. Цього балансу можна досягти за рахунок локалізації усього виробництва в Україні. Водночас уряд сфокусований на локалізації виробництва оборонної промисловості. Нещодавно ми вже розпочали виробництво важких машин для розмінування і продовжимо виробляти все, чого потребує наша армія. Для підсилення процесу локалізації уряд впроваджує національну програму “Зроблено в Україні”, покликану підтримувати українського виробника”.
Міністерка пояснила, що докладаються зусилля для стимулювання інвестицій у приватний сектор, зокрема, через програми страхування, які Україна запроваджує разом з міжнародними партнерами – ЄБРР, ЄІБ, IFC, експортно-кредитними агентствами різних країн.
За її словами, збільшуючи об’єми локального виробництва, уряд орієнтується не лише на внутрішнє споживання, але і на диверсифікацію експорту, тож пряме фінансування та гарантії підтримки експорту забезпечать Україні економічний розвиток у короткий строк.
Очільниця Мінекономіки наголосила, що Україні потрібна експертна підтримка та координація американських колег в урядових ініціативах, зокрема, у проєктах з підтримки малого і середнього підприємництва, міжнародної допомоги тощо.
- Міністр оборони України Рустем Умєров під час британсько-української конференції з оборонної промисловості у Києві повідомив, що метою Міноборони на 2024 рік є локалізація виробництва озброєнь в Україні.
- Україна та Франція працюють над створенням спільних підприємств і локалізацією виробництва. Країни продовжують вести продуктивний діалог щодо відновлення України, не чекаючи закінчення війни, зокрема щодо поглиблення співпраці між компаніями, страхування ризиків, допомоги у гуманітарному розмінуванні, підтримки експорту.
- Президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні в п’ятницю, 26 січня, зазначив, що виробництво зброї та снарядів в Україні “демонструє позитивну динаміку”.
Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.
ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією.
Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів.
В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.
За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.