В українському прокаті фільм «20 днів у Маріуполі» став найкасовішим

Джерело: український кінодистриб’ютор “Артхаус Трафік

В українському прокаті найкасовішим документальним кіно стала стрічка воєнного кореспондента Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі”. За чотири дні вона зібрала понад 530 тисяч гривень.

Нині в Україні триває показ фільму.

“Los Angeles Times назвав цей фільм “надзвичайно важливим”. Глядачі, що подивились його цього вікенду у кіно, довели це. Дякуємо вам за підтримку”, — йдеться у повідомлені.

Фільм створили міжнародні журналісти Associated Press, які перебували в оточеному окупантами Маріуполі. Вони показали російську облогу міста від самого нападу уранці 24 лютого 2022 року.

Мстислав Чернов має досвід у Сирії, Нагірному Карабасі, Лівії, Іраку, Секторі Газа, Афганістані тощо. Він є воєнним кореспондентом, фотографом, відеографом і письменником.

Ще до створення картини залучили фотографа Євгена Малолєтку, продюсерку й журналістку Василісу Степаненко. Усі троє за роботу в Маріуполі отримали Пулітцерівську премію, яка вважається найпрестижнішою в галузі журналістики.

Глава МЗС Польща Радослав Сікорський та президент Литви Ґітанас Науседа першими  з-поміж світових лідерів прокоментували та підтримали дозвіл США на використання зокрема далекобійних ракет ATACMS для ударів по території Росії.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 17 листопада. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж усієї лінії фронту зросла до 134.

Франція та Велика Британія після рішення США, також дозволили Україні бити ракетами Storm Shadow та SCALP вглиб території РФ. 

Прем’єр-міністр Кір Стармер відкидає ідею розмови з російським лідером Володимиром Путіним після негативної реакції на канцлера Німеччини Олафа Шольца за телефонний дзвінок російському диктатору.

Глава МЗС Ігор Клименко повідомив, що із пошкодженого внаслідок російського удару будинку в Сумах евакуювали понад 400 осіб.