В українських школах працюватимуть інспектори з безпеки: деталі

Джерело: пресслужба уряду

Вже цього року в українських школах запрацюють інспектори Служби освітньої безпеки. Нововведення спрямоване на забезпечення безпеки учнів та вчителів.

Відповідатимуть інспектори зокрема за моніторинг безпекових стандартів, реагування на надзвичайні ситуації, та надаватимуть допомогу у розв’язанні конфліктів.

Так, серед обов’язків:

  • профілактика надзвичайних ситуацій,
  • організація пропускного режиму,
  • взаємодія з усіма учасниками освітнього процесу,
  • комунікація з екстреними службами,
  • реагування на правопорушення та, у разі необхідності, виклик поліції.

Зауважимо, 7 липня перша леді Олена Зеленська повідомила, що вже з вересня українським школярам викладатимуть курс соціально-емоційного навчання “Уроки щастя”.

Також стало відомо, що аудитори України, Польщі, Чехії і Словаччини спільно перевірятимуть доступність якісної освіти для українських школярів за кордоном

  • Заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький повідомив, що абітурієнти із тимчасово окупованих територій України у 2024 році зможуть вступати в українські вищі навчальні заклади за співбесідою.
  • В Україні усім охочим вступити на бакалаврат у 2024 році потрібно скласти ЄФВВ (Єдине фахове вступне випробування). Головна умова – отримати диплом молодшого спеціаліста, фахового молодшого бакалавра, або молодшого бакалавра. Цей іспит дозволить посилити позиції абітурієнтів під час вступу до вищих навчальних закладів, а кількість набраних балів безпосередньо впливає на конкурентоспроможність.
  • У 2024 році Міністерство освіти і науки України впроваджуватиме спеціальні державні іспити для аспірантів, які вступили у 2022 році. Про це повідомив заступник міністра Михайло Винницький.

У Львівській області 50-річна жінка під час святкового застілля вбила знайомого.

Під час брифінгу міністр оборони США Піт Гегсет заявив, що президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп не йде на поступки російському лідеру Володимиру Путіну.

Росія готова припинити вогонь лише за умови, що Сполучені Штати припинять надавати військову допомогу Україні та обмежать оборонні можливості. Як мінімум, Москва прагне перетворити Україну на “нейтральну державу” з урядом, лояльним до Кремля, котра залишатиметься вразливою до російської військової агресії. 

Капітан Еван Бродскі з організації Monterey Bay Whale Watch, що займається спостереженням за морськими ссавцями, за допомогою дрону зняв величезну зграю сірих дельфінів, що налічує понад 1500 особин.

Україна, змушена поступитися частиною своєї території Росії, стане “найбільшою зрадою європейського союзника” з 1945 року, заявив лідер британської Ліберально-демократичної партії сер Ед Дейві, коментуючи оголошення, що Трампа і Путін провели телефонну розмову і домовилися завершити війну, фактично на умовах Росії, без можливості вступу України в НАТО для реалізації власної безпеки.