В Японії анонсували нові санкції проти Росії

Джерело: NHK

24 лютого, під час переговорів лідерів G7, прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда повідомив про намір запровадити додаткові санкції щодо російських громадян та організацій, висловлюючи солідарність із рішенням країн-учасниць групи G7.

Глава японського уряду закликав об’єднатися довкола України на тлі бойових дій, що тривають, і складних обставин. Він також запевнив, що підтримка Києва залишається одним з основних пріоритетів Японії у 2024 році.

Японія оголосила про введення нових санкцій після саміту лідерів країн G7, що відбувся 24 лютого в день другої річниці початку повномасштабного російського вторгнення в Україні. На саміті погодили вжити заходів, спрямованих на скорочення доходів Росії від експорту енергоресурсів.

Країни G7 зобов’язалися посилити контроль за цінами на російську нафту та запровадити санкції проти тих, хто допомагає обходити обмеження.

  • Швейцарія нарощує власні зусилля для боротьби з компаніями та особами, які використовують нейтральну країну для обходу західних санкцій, накладених на Росію.
  • Російська військова промисловість отримує сучасні верстати з Тайваню в обхід запроваджених Тайбеєм санкцій.
  • США оголосили про введення понад 500 нових санкцій проти Росії через її вторгнення в Україну та смерть російського опозиціонера Олексія Навального.
  • 23 лютого, напередодні другої річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну, в Європейському Союз затвердили 13-й пакет обмежувальних заходів проти Росії.
  • 24 лютого лідери країн G7 зустрілися з президентом Володимиром Зеленським, щоб підтвердити непохитну підтримку України та ще раз привітати хоробрість і стійкість українського народу, який невтомно бореться за свободу та демократичне майбутнє України. Вони пообіцяли допомогти задовольнити “нагальні фінансові потреби” України.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.