В Японії не запустили перший приватний космічний корабль: він потрапив у небезпечну зону

Джерело: Bloomberg

Японська компанія Space One Co. відклала запуск першого приватного космічного корабля в країні через те, що корабель потрапив у небезпечну зону. У суботу, 9 березня, довелося скасувати запуск з комерційного стартового майданчика.

Компанія Space One Co., стартап, який отримує підтримку від Canon Inc., планує провести спробу запуску 13 березня або пізніше, повідомив член ради директорів Козо Абе на пресконференції. Проте він утримався від надання подробиць щодо самого корабля.

“Ми наполегливо працювали над сьогоднішнім запуском, тому результат дуже сумний”, — сказав Абе. “Ми зробимо все можливе, щоб наступного разу виправдати очікування”.

Компанія намагається увійти на конкурентний ринок комерційних космічних запусків, відправляючи свою легку ракету Kairos у космос зі свого об’єкта в префектурі.

“Мене дуже заспокоює те, що відкладення не було пов’язане з несправністю ракети”, – сказав губернатор Вакаями Шухей Кісімото журналістам перед прес-конференцією.

Згідно з заявою компанії, Kairos, що перекладається з грецької як “відповідний момент”, мав транспортувати урядовий супутник. З урахуванням ваги у 250 кілограмів для низької орбіти навколо Землі, ракета Space One значно менша, ніж Falcon 9 від SpaceX, яка може нести 22 800 кілограмів.

Space One, заснована у 2018 році, отримує підтримку від інвесторів, включаючи Canon Electronics Inc., IHI Aerospace Engineering Co., підрядника з будівництва Shimizu Corp. і Японський банк розвитку. За словами головного виконавчого директора Масакадзу Тойоди, попередні запуски були відкладені через пандемію і війну в Україні.

Міністр економіки, довкілля та сільського господарства Олексій Соболев повідомив, що цього року щонайменше шість областей потерпають від наслідків посухи.

27 липня президент Володимир Зеленський підписав закон про реформу Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.

27 липня прем’єр-міністерка Юлія Свириденко розповіла, що у перший тиждень роботи оновленого складу Кабміну розглянули кілька важливих напрямків роботи, зокрема в економічній та оборонній галузі.