В Японії не запустили перший приватний космічний корабль: він потрапив у небезпечну зону

Джерело: Bloomberg

Японська компанія Space One Co. відклала запуск першого приватного космічного корабля в країні через те, що корабель потрапив у небезпечну зону. У суботу, 9 березня, довелося скасувати запуск з комерційного стартового майданчика.

Компанія Space One Co., стартап, який отримує підтримку від Canon Inc., планує провести спробу запуску 13 березня або пізніше, повідомив член ради директорів Козо Абе на пресконференції. Проте він утримався від надання подробиць щодо самого корабля.

“Ми наполегливо працювали над сьогоднішнім запуском, тому результат дуже сумний”, — сказав Абе. “Ми зробимо все можливе, щоб наступного разу виправдати очікування”.

Компанія намагається увійти на конкурентний ринок комерційних космічних запусків, відправляючи свою легку ракету Kairos у космос зі свого об’єкта в префектурі.

“Мене дуже заспокоює те, що відкладення не було пов’язане з несправністю ракети”, – сказав губернатор Вакаями Шухей Кісімото журналістам перед прес-конференцією.

Згідно з заявою компанії, Kairos, що перекладається з грецької як “відповідний момент”, мав транспортувати урядовий супутник. З урахуванням ваги у 250 кілограмів для низької орбіти навколо Землі, ракета Space One значно менша, ніж Falcon 9 від SpaceX, яка може нести 22 800 кілограмів.

Space One, заснована у 2018 році, отримує підтримку від інвесторів, включаючи Canon Electronics Inc., IHI Aerospace Engineering Co., підрядника з будівництва Shimizu Corp. і Японський банк розвитку. За словами головного виконавчого директора Масакадзу Тойоди, попередні запуски були відкладені через пандемію і війну в Україні.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.