В Японії відбувся імерсивний концерт до других роковин повномасштабної війни в Україні

Джерело: Мінкульт

У Токіо в концертній залі посольства Канади в Японії у партнерстві з посольством України в Японії відбулася прем’єра імерсивного концерту “The sound of Ukraine”, присвячена другим роковинам повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Уперше в Японії продемонстрували українські імерсивні виставки під супровід живої авторської музики українського композитора, піаніста Тимура Полянського та японської скрипачки Тії Савади.

Захід відвідали 15 послів, які представляють свої країни в Японії: Німеччини, Молдови, Румунії, Австрії, Литви, Греції, Естонії, Латвії, Грузії, Франції, Італії, Іспанії, Канади й України.

Концерт супроводжували овації слухачів. Артисти на біс виконали відому японську мелодію. Частину концерту, присвячену загиблим героям, зала слухала стоячи.

Фото: Мінкульт

Під час імпрези присутні висловлювали захоплення сучасним мультимедійним рішенням концерту, який поєднав віртуозну фортепіанну музику та імерсивний контент. Також запевнили, що будуть допомагати та не залишать Україну наодинці з ворогом.

“Дякую нашим партнерам, які допомогли організувати захід, дякую нашим друзям, колегам з Японії, які протягом двох складних років нашого опору стоять пліч-о-пліч з Україною і допомагають нам вистояти у цій боротьбі”, — сказав т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв під час вітального слова.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.