В ЄС починають розслідувати, як через порти Туреччини російська нафта обходила санкції
Джерело: “Інформаційний спротив”
Бюро ЄС із боротьби з шахрайством (OLAF) ініціювало розслідування щодо можливого реекспорту російської нафти через турецькі порти до країн ЄС.
Підставою для початку розслідування стала публікація видання Politico, в якій зазначено, що російську нафту перемарковували у портах Туреччини та направляли на європейський ринок під виглядом палива неросійського походження. Відповідно до санкційного режиму ЄС, дозволяється ввезення змішаних видів палива, якщо воно має маркування неросійського походження.
За даними видання, через цю схему Росія змогла отримати до 3 мільярдів євро від реекспорту нафти через три турецькі порти протягом 12 місяців після запровадження ЄС санкцій на імпорт російської нафти у лютому 2023 року.
Це розслідування розпочалось на тлі напруження у відносинах між Європейським Союзом та Туреччиною, пов’язаного з зусиллями останньої покращити взаємини із Росією. Натомість Туреччина здійснила лише незначні кроки у напрямку приєднання до санкційної політики США, зазначає видання.
- Індійські нафтопереробні заводи відіграють ключову роль у переробленні російської нафти, яка експортується до західних країн, що допомагає Росії обходити санкції G7.
У Росії почали залучати неповнолітніх школярів до виробництва безпілотних літальних апаратів на заводі в особливій економічній зоні “Алабуга”, розташованій приблизно за 600 миль на південний схід від Москви. Це відбувається на фоні збільшеного попиту на БпЛА, зокрема іранського виробництва Shahed, в умовах ескалації російської агресії проти України.
Петро Порошенко повіз чергову партію допомоги для підрозділів Сил оборони. Вантаж включає нічні та денні FPV-дрони, нічні “Мавіки”, зарядні станції EcoFlow, вантажівки, лазне-пральні комплекси, “Старлінки”, екскаватори та іншу техніку. Ця поїздка стала 53-ю цього року, а загальна вартість техніки – 63 мільйони гривень.
Російські військові намагалися здійснити висадку на острів Козацький, що біля Херсона, повідомив речник Сил оборони півдня України Владислав Волошин в ефірі телемарафону.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що у Запорізькій області будівництво фортифікацій завершено.
Кабінет міністрів розширив перелік українців, які можуть отримати бронювання від мобілізації. До нього додали священників.