В ЄС починають розслідувати, як через порти Туреччини російська нафта обходила санкції

Джерело: “Інформаційний спротив

Бюро ЄС із боротьби з шахрайством (OLAF) ініціювало розслідування щодо можливого реекспорту російської нафти через турецькі порти до країн ЄС.

Підставою для початку розслідування стала публікація видання Politico, в якій зазначено, що російську нафту перемарковували у портах Туреччини та направляли на європейський ринок під виглядом палива неросійського походження. Відповідно до санкційного режиму ЄС, дозволяється ввезення змішаних видів палива, якщо воно має маркування неросійського походження.

За даними видання, через цю схему Росія змогла отримати до 3 мільярдів євро від реекспорту нафти через три турецькі порти протягом 12 місяців після запровадження ЄС санкцій на імпорт російської нафти у лютому 2023 року.

Це розслідування розпочалось на тлі напруження у відносинах між Європейським Союзом та Туреччиною, пов’язаного з  зусиллями останньої покращити взаємини із Росією. Натомість Туреччина здійснила лише незначні кроки у напрямку приєднання до санкційної політики США, зазначає видання.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.

Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.