В ЄС починають розслідувати, як через порти Туреччини російська нафта обходила санкції
Джерело: “Інформаційний спротив”
Бюро ЄС із боротьби з шахрайством (OLAF) ініціювало розслідування щодо можливого реекспорту російської нафти через турецькі порти до країн ЄС.
Підставою для початку розслідування стала публікація видання Politico, в якій зазначено, що російську нафту перемарковували у портах Туреччини та направляли на європейський ринок під виглядом палива неросійського походження. Відповідно до санкційного режиму ЄС, дозволяється ввезення змішаних видів палива, якщо воно має маркування неросійського походження.
За даними видання, через цю схему Росія змогла отримати до 3 мільярдів євро від реекспорту нафти через три турецькі порти протягом 12 місяців після запровадження ЄС санкцій на імпорт російської нафти у лютому 2023 року.
Це розслідування розпочалось на тлі напруження у відносинах між Європейським Союзом та Туреччиною, пов’язаного з зусиллями останньої покращити взаємини із Росією. Натомість Туреччина здійснила лише незначні кроки у напрямку приєднання до санкційної політики США, зазначає видання.
- Індійські нафтопереробні заводи відіграють ключову роль у переробленні російської нафти, яка експортується до західних країн, що допомагає Росії обходити санкції G7.
Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.
На тлі кризи в цивільній авіації через війну та санкції в Росії заговорили про можливе відродження дирижаблів. Їх планують використовувати для транспортування вантажів у важкодоступних районах Арктичної зони, і вироблятимуть — із сучасних композитних матеріалів.
Пізно ввечері 16 квітня російські війська здійснили черговий масований обстріл Дніпра. Внаслідок атаки дронів загинули двоє осіб, ще семеро постраждалих.
16 квітня президент Володимир Зеленський погодив утворення військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області.
Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо правоохоронця з Чернівецької області, котрий намагався вивезти за кордон військовозобов’язаного у багажнику авто за 20 тис. євро.