В ЄС починають розслідувати, як через порти Туреччини російська нафта обходила санкції
Джерело: “Інформаційний спротив”
Бюро ЄС із боротьби з шахрайством (OLAF) ініціювало розслідування щодо можливого реекспорту російської нафти через турецькі порти до країн ЄС.
Підставою для початку розслідування стала публікація видання Politico, в якій зазначено, що російську нафту перемарковували у портах Туреччини та направляли на європейський ринок під виглядом палива неросійського походження. Відповідно до санкційного режиму ЄС, дозволяється ввезення змішаних видів палива, якщо воно має маркування неросійського походження.
За даними видання, через цю схему Росія змогла отримати до 3 мільярдів євро від реекспорту нафти через три турецькі порти протягом 12 місяців після запровадження ЄС санкцій на імпорт російської нафти у лютому 2023 року.
Це розслідування розпочалось на тлі напруження у відносинах між Європейським Союзом та Туреччиною, пов’язаного з зусиллями останньої покращити взаємини із Росією. Натомість Туреччина здійснила лише незначні кроки у напрямку приєднання до санкційної політики США, зазначає видання.
- Індійські нафтопереробні заводи відіграють ключову роль у переробленні російської нафти, яка експортується до західних країн, що допомагає Росії обходити санкції G7.
Вдень 26 листопада війська РФ обстріляли тимчасово окуповане місто Нова Каховка Херсонської області.
У Тузлівській школі на Одещині облаштовано укриття, на яке було зібрано 1 мільйон гривень через платформу United24. На це знадобилося пів року.
Міноборони Росії повідомили, ЗСУ за останні три дні здійснили два удари по об’єктах у Курській області за допомогою американських ракет ATACMS.
У НЕК “Укренерго” поінформували, що в усіх регіонах України у середу, 27 листопада застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.
Російська армія захопила майже 235 кв. км в Україні за минулий тиждень, що є тижневим рекордом у 2024 році.