В ЄС викрили масштабну мережу з виготовлення та продажу підроблених картин

Джерело: CNN

На території Європі виявили масштабну мережу з виготовлення та продажу підроблених картин відомих митців, зокрема Бенксі, Пабло Пікассо та Енді Воргола. За даними італійської поліції, приблизно 38 осіб у різних країнах, зокрема в Італії, Іспанії, Франції та Бельгії, підозрюють у причетності до виготовлення та збуту фальшивих творів мистецтва.

Фото: Carabinieri/Handout/Reuters

Підозрювані обвинувачуються у змові з метою підробки, незаконного продажу й обробки крадених творів мистецтва. Слідчі повідомляють, що в ході операції вилучено понад 2100 підроблених картин, ринкова вартість яких сягає близько 200 мільйонів євро (приблизно 215 мільйонів доларів).

Окрім того, поліція виявила шість майстерень, де створювали підробки. Дві з них знаходяться у Тоскані, одна – у Венеції, а решта – в інших країнах Європи.

Розслідування розпочалося у 2023 році – після вилучення близько 200 підроблених картин із колекції одного з бізнесменів у Пізі. Серед них була копія роботи італійського художника Амедео Модільяні. Це допомогло поліції виявити зв’язок із групою, яка займалася фальсифікацією картин Бенксі та Воргола і продавала їх через аукціони в Італії.

Крім картин Бенксі, Пікассо та Воргола, підроблені роботи приписували таким митцям, як Клод Моне, Вінсент Ван Гог, Сальвадор Далі, Генрі Мур, Марк Шагал, Френсіс Бекон, Пол Клеє та Піт Мондріан.

Фото: Carabinieri/Handout/Reuters

Щоб підвищити довіру до фальшивок, підозрювані організували дві виставки Бенксі з опублікованими каталогами у престижних місцях у Местре біля Венеції та Кортоні в Тоскані. Архів Бенксі назвав операцію італійської поліції однією з найбільших у сфері захисту робіт художника.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.

Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.