В ЄС закликали громадян підготувати припаси на 72 години на випадок війни
Джерело: CNN
Комісія ЄС заявила, що громадяни Європейського Союзу повинні запастися достатньою кількістю продовольства та інших необхідних речей на термін не менше ніж 72 години у разі кризи.
В опублікованому 18-сторінковому документі Комісія наголошує на необхідності зміни мислення в Європі, сприяння культурі “підготовленості” та “стійкості”.
Документ попереджає, що Європа постає перед новою реальністю, затьмареною ризиком і невизначеністю, вказуючи на повномасштабну війну Росії проти України, підвищення геополітичної напруги, саботаж важливих об’єктів інфраструктури та кібернетичні війни.
Це звернення виглядає як сигнал для країн-членів ЄС щодо серйозності ситуації в галузі безпеки блоку.
Постійна загроза з боку Росії змушує європейських лідерів акцентувати важливість готовності до війни. Підтримка такої стратегії також обумовлена конфронтаційним підходом адміністрації Трампа до Європи, зокрема вимогами щодо внесків у НАТО та війни РФ проти України, що викликало в Європі гонитву у зміцненні військової готовності.
Стратегія Європейського Союзу з підготовленості громадян вказує, що жителі континенту повинні вживати практичних заходів для того, щоб бути готовими до надзвичайної ситуації. Зокрема, рекомендується мати достатньо запасів продуктів на три доби, оскільки саме цей період є найбільш критичним при великих порушеннях звичайного життєвого укладу.
Документ також закликає впроваджувати уроки з підготовки у шкільні програми, зокрема навчаючи учнів боротися з дезінформацією та маніпулюванням інформацією.
Нові реалії вимагають нової готовності в Європі, — заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн. — Наші громадяни, наші країни-члени та наші підприємства повинні мати необхідні інструменти для запобігання кризам і швидкої реакції на надзвичайні ситуації.
Звернення від Комісії надійшло після того, як окремі країни ЄС оновили свої плани реагування на надзвичайні ситуації. У червні минулого року Німеччина оновила Рамкову директиву з загальної оборони, вказавши конкретні кроки на випадок війни. Тоді міністр внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер заявила, що ці заходи необхідні для того, щоб її країна могла краще озброїтися у відповідь на агресію з боку Росії.
Раніше стало відомо, що НАТО планує координувати транспортування великої кількості поранених військовослужбовців від лінії фронту у випадку війни з Росією.
Також президент Франції Емманюель Макрон повідомив про спільне усвідомлення європейськими країнами необхідності бути готовими до можливого нападу Росії у найближчі роки.
Читайте також: НАТО переміщує ракети ближче до кордонів Росії – Newsweek
Зауважимо, у НАТО попередили, що занадто велика бюрократична тяганина заважає переміщенню військ у Європі, проблема, яка може спричинити серйозні затримки, якщо розпочнеться війна з Росією.
Своєю чергою, голова Військового комітету НАТО Роберт Бауер зазначив, що Альянс потребує “трансформації” й додав, що НАТО підтримуватиме Україну.
Глава Міноборони ФРН Борис Пісторіус заявив, що РФ може атакувати територію НАТО вже за кілька років. Також глава оборонного відомства попередив про гібридну загрозу від Росії. Також міністр заявив, що Бундесвер має бути готовим до оборони до 2029 року.
А згодом Генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав готуватися до війни, через що зокрема значно збільшити витрати на оборону та наростити виробництво озброєнь.
- НАТО, незадовго до інавгурації Дональда Трампа, взяло у США контроль над ППО Польщі. Це викликає питання про підхід нової адміністрації щодо альянсу та України.
- Винищувачі, що виконують завдання Балтійського повітряного патрулювання НАТО, протягом минулого тижня та 2 січня двічі підіймалися в небо для супроводження чотирьох російських військових літаків.
- В Естонії побоюються, що Кремль може спробувати захопити східні регіони країни, прикриваючись “захистом російської діаспори”, щоб спровокувати глобальний конфлікт із НАТО.
- Країни НАТО висловили “глибоко стурбованість” нещодавніми російськими атаками, що торкнулися Чехії, Естонії, Німеччини, Латвії, Литви, Польщі та Великої Британії.
- Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
- Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.
Один із засуджених за вбивство бахмутського активіста Артема Мирошниченка самовільно залишив військову частину, до якої його направили після умовно-дострокового звільнення з місць позбавлення волі внаслідок підписання контракту із ЗСУ, повідомив брат загиблого, Сергій Мирошниченко.
Адміністрація Дональда Трампа не пропонує “розумних ідей” для завершення війни проти України через сформований “антиросійський настрій” на Заході, заявив помічник глави Росії Юрій Ушаков.
20 квітня президент США Дональд Трамп висловив сподівання, що Україна та РФ вже наступного тижня “укладуть угоду”.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 20 квітня. Так, з початку доби відбулося 86 бойових зіткнень. Ворог застосував 704 дрони-камікадзе та здійснив 1519 обстрілів населених пунктів та позицій наших військ.
20 квітня Державний департамент США заявив, що вітатиме продовження одноденного “Великоднього припинення вогню”, оголошеного главою Росії Володимиром Путіним.