В ЄС закликали громадян запастися продовольством на випадок війни з Росією

Джерело: newsweek

Населення Європейського Союзу закликали зробити продовольчі запаси на випадок війни або іншої великої надзвичайної ситуації, мовиться у звіті про цивільну та військову готовність Європи, підготовленому радником президента Єврокомісії та експрезидентом Фінляндії Саулі Нііністьо.

У звіті наголошується, що ЄС не був готовий ні до пандемії COVID-19, ні до агресії Росії проти України, і що йому необхідно перейти «від реакції до проактивної готовності».

У межах цієї стратегії ЄС має порадити домогосподарствам бути готовими до самозабезпечення протягом мінімум 72 годин у разі надзвичайної ситуації.

Державам-членам також варто надати своїм громадянам вказівки щодо накопичення запасів, евакуації та доступу до екстрених служб.

Згідно з проведеним опитуванням для звіту, громадянами ЄС повинні подумати про накопичення запасів їжі з довготривалим зберіганням, а також мати воду, ліки, ліхтарики, батарейки та радіоприймач з портативним живленням.

Ці поради спрямовані на те, щоб підготувати громадян ЄС до надзвичайних ситуацій, починаючи від чергової пандемії до екстремальних погодних умов або збройної агресії.

І попри те, що у звіті російська агресія не називається єдиною можливою загрозою, вона вказується як головна.

У нас немає чіткого плану щодо того, що робитиме ЄС у разі збройної агресії проти держави-члена. Загроза війни з боку Росії змушує нас розглядати це як центральний елемент нашої готовності, – мовиться у звіті.

У звіті зазначається, хоча загрозу російської агресії найбільше відчувають її безпосередні сусіди, будь-які дії Росії проти країни-члена ЄС вплинуть на всі 27 країн блоку.

Територіальна цілісність і політична незалежність кожної держави-члена нерозривно пов’язані з іншими державами-членами та ЄС в цілому.

Також зауважується, що розширення прав і можливостей громадян має бути «ядром» комплексної стратегії готовності, і що блок має підвищувати обізнаність і заохочувати самозабезпечення серед свого населення.

Окремо у документі рекомендуються збільшити бюджет Євросоюзу на 20% для посилення безпеки та реагування на кризи, а також збільшити обмін розвідувальними даними між країнами-членами Союзу.

Звіт на 165 сторінок представили президентці Європейської комісії Урсулі фон дер Ляєн цього тижня.

Зауважимо, раніше влада Польщі запустила сайт для громадян стосовно джерел та способів уникнення загроз, які можуть виникнути після атак з застосуванням хімічної, біологічної, радіологічної та ядерної зброї. На сайті розмістили довідкові матеріали, навчальні ігри, сценарії лекцій для вчителів.

Своєю чергою, у Швеції, на території, близькій до повномасштабного протистояння між Росією та Україною, Головнокомандувач армії у січні закликав населення “морально підготуватися” до війни. Країна знову починає культивувати свою цивільну оборону, як за часів Холодної війни.

5 червня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Бундесвер має бути готовим до оборони до 2029 року.

  • НАТО розпочало найбільші військові навчання з часів Холодної війни, репетируючи, як американські війська можуть посилити європейських союзників у країнах, що межують з Росією, та на східному фланзі альянсу, якщо розгориться конфлікт із “майже рівним” противником.
  • У 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.
  • Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
  • Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.

У листопаді 2024 року Росія запустила по українських регіонах близько 2,3 тисячі безпілотників односторонньої атаки різних типів. 

У ніч на 20 грудня в Якутську сталася пожежа в ізоляторі тимчасового тримання. Внаслідок займання загинули п’ятеро військових, ще семеро постраждалих шпиталізували внаслідок отруєння димом.

У Києві правоохоронці викрили 41-річного автомеханіка та 15-річного підлітка, які за гроші виконували замовлення для російських спецслужб. Палії діяли окремо, отримуючи вказівки через Telegram.

Північна Корея, ймовірно, планує збільшити кількість своїх військових та обсяги техніки у Росії для підтримки її війни проти України. Про це повідомили представники військових Південної Кореї, посилаючись на зібрані розвідувальні дані.

Триває 1034-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 776 тисяч осіб.