В ЄС закликали ввести обмеження проти Угорщини через спрощений в’їзд для росіян і білорусів
Джерело: Пятрас Ауштрявічюс у соцмережі Х
В Європарламенті до Європейської комісії звернулися 67 депутатів, закликавши ввести обмеження щодо Угорщини через рішення Будапешта спростити процедуру в’їзду для громадян Росії та Білорусі. Співавтор, європарламентар від Литви Пятрас Ауштрявічюс заявив, що дії Угорщини можуть становити небезпеку.
“Ми закликаємо Європейську комісію вжити термінових заходів для розслідування рішення Угорщини, адже воно може стати лазівкою й потенційно становити небезпеку для функціонування Шенгенської зони та її ролі як безпечного місця для громадян. Якщо угорський уряд відмовиться змінити свою політику, Єврокомісія та всі представники ЄС повинні поставити під сумнів присутність Угорщини в Шенгенській зоні, запровадивши нові заходи для безпеки європейських громадян, включаючи нові заходи контролю на кордонах Угорщини, якщо буде потрібно”, — йдеться у листі.
Європейські депутати наголосили, що угорський уряд потрібно поінформувати про всі можливі наслідки цього рішення для подорожі громадян Угорщини в Шенгенській зоні. Оскільки там може з’явитися контроль на кордоні.
“Слід зауважити, що інші члени Шенгенської зони мають право відмовлятися визнавати візи, видані Угорщиною громадянам Росії та Білорусі, з відповідними наслідками”, — йдеться у листі.
У листі нагадали про випадки, коли РФ проводила ворожі операції на території Євросоюзу. Серед них – спроба вбивства Скрипалів у Великій Британії свого часу та вибух складів боєприпасів у Врбетицях (Чехія). Депутати додали, що “безвідповідальне рішення Орбана становить значну безпекову загрозу всім членам ЄС та його громадянам”.
- Заступник міністра МЗС Польщі Владислав Теофіл Бартошевський нагадав Віктору Орбану, що Варшава не веде справ з Росією, на відміну від Угорщини.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.