В ЄС закликають США посилити допомогу Україні, поки Трамп не очолив Білий дім — ЗМІ
Джерело: Bloomberg
Європейські лідери закликають адміністрацію президента США Джо Байдена посилити підтримку України до завершення його терміну в січні. Вони спонукають зміцнити позиції Києва на тлі очікувань щодо потенційних змін у зовнішній політиці США після інавгурації Дональда Трампа 20 січня.
Трамп раніше заявив про намір швидко укласти угоду між Києвом і Москвою. Таке викликає занепокоєння в європейських столицях щодо можливості невигідної для України угоди, яка могла б закріпити територіальні надбання Росії.
Європейські дипломати звертаються до США із проханням надати Україні більше озброєння та артилерії. Також є заклики запровадити додаткові санкції на російські джерела доходу та обмежити доступ Москви до технологій подвійного призначення. За даними осіб, знайомих з питанням, частину запитів з боку Європи висловлено неформально.
Держсекретар США Ентоні Блінкен під час нещодавнього візиту до Брюсселя запевнив союзників по НАТО та ЄС у готовності США продовжувати підтримку України. Він зазначив, що вільні кошти з пакета допомоги в 61 мільярд доларів буде швидко використано для забезпечення потреб України.
Попри обмежений час, адміністрація Байдена працює над ухваленням нових санкцій проти російського нафтового флоту та Північної Кореї до кінця листопада.
Низка європейських лідерів також закликають США дозволити Україні використовувати західну зброю для завдання ударів по російських військових об’єктах на території Росії. На думку Києва та європейських союзників, це значно покращило б здатність України оборонятися від атак на критичну інфраструктуру. Байден раніше утримувався від таких кроків, а канцлер Німеччини Олаф Шольц відкрито виступив проти, побоюючись ескалації.
Президент Росії Володимир Путін попереджав США та їхніх союзників по НАТО про неприпустимість надання Україні можливості завдавати ударів углиб території Росії, використовуючи західне озброєння.
Європейський Союз, очікуючи можливих змін у політиці США, готується збільшити власну підтримку Києву у випадку зниження американської допомоги. ЄС уже є найбільшим донором України, виділивши 118 мільярдів євро на підтримку від початку війни. Але щодо військових ресурсів, таких як винищувачі F-16 та ракети ATACM, Київ все ще значною мірою покладається на США.
- За даними Bloomberg, перемога Дональда Трампа на президентських виборах в США спонукає Південну Корею переглянути можливість відправки зброї безпосередньо в Україну.
Українська делегація на чолі з головою парламентського комітету з екологічної політики Олегом Бондаренком і його заступницею Оленою Криворучкіною звернулася до учасників найбільшої у світі кліматичної конференції COP29 із закликом зупинити російський екоцид. Представники України наголосили, що агресія Росії створює загрозу для екологічної безпеки всього світу.
Жителі села Ольгівка Курської області поскаржилися главі РФ Володимиру Путіну на труднощі, що виникли після евакуації, і закликали “завершити цю прокляту війну, яка забрала безліч безневинних життів”.
Партизанський рух АТЕШ поінформував про посилення російськими військами оборонних споруд у Севастопольських бухтах. Ворог планує повернути кораблі Чорноморського флоту.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус у нещодавньому опитуванні обійшов за рівнем підтримки на посаду майбутнього канцлера не тільки чинного очільника уряду Олафа Шольца, а і лідера опозиції Фрідріха Мерца.
Після перемоги Дональда Трампа на виборах, Росія різко збільшила кількість своїх дальніх атак безпілотниками на Україну.