В ЄС заявили, що платформа X Ілона Маска є найбільшим джерелом російської дезінформації

Джерело: Bloomberg
Соціальну мережу X, раніше відому як Twitter, власником якої є Ілон Маск, назвали найбільшим джерелом поширення дезінформації. Відтак Європейський Союз закликав платформи посилити свою пильність у боротьбі з російською “війною ідей”.
ЄС опублікував звіти про те, як кожна з великих технологічних компаній, включаючи Facebook, Google і TikTok, справляється з боротьбою з дезінформацією.
Більшість основних платформ погодилися працювати з ЄС над добровільним кодексом поведінки, метою якого є встановлення галузевих стандартів для перевірки фактів та інших заходів. Блок також виконав пілотний проєкт, щоб оцінити масштаби проблеми.
“X, колишній Twitter, який більше не знаходиться під кодом, є платформою з найбільшим відсотком публікацій з неправдивою або дезінформацією. Пілотний проєкт також показав, що суб’єкти дезінформації мають значно більше підписників, ніж їхні колеги, які не використовують дезінформацію, і, як правило, приєднуються до платформи пізніше, ніж користувачі, які не використовують дезінформацію”, – сказала віцепрезидент Європейської комісії Віра Йоурова.
Вона відзначила кілька кроків платформ для боротьби з російським впливом.
Зокрема, компанія Google повідомила ЄС, що за перші чотири місяці цього року припинила діяльність понад 400 каналів, залучених до операцій російського впливу.
Тим часом Meta заявила, що розширила партнерство з перевірки фактів 22 мовами в ЄС.
Минулого місяця набув чинності новий закон ЄС, що регулює вміст на платформах, під назвою Закон про цифрові послуги.
“Оскільки Twitter визначено як дуже велику онлайн-платформу, звісно, існують зобов’язання, передбачені жорстким законом. Отже, моє повідомлення Twitter полягає в тому, що ви повинні дотримуватися суворого закону, і ми спостерігаємо за тим, що ви робите”, – сказала Йоурова.
- Згідно з дослідженням, оприлюдненим цього тижня Європейською комісією, соціальна мережа X, більш відома як Twitter, Ілона Маска відіграла важливу роль у тому, щоб російська пропаганда про Україну охопила більше людей.
- Міністерство юстиції США подало позов до суду проти SpaceX Ілона Маска через те, що компанія дискримінувала біженців при наймі на роботу.
- Соціальна мережа X, більше відома як Twitter, подала позов проти некомерційної організації “Центр протидії цифровій ненависті” (CCDH). Компанія Ілона Маска звинувачує установу, яка бореться з ненавистю та дезінформацією, у тому, що вона подає невиправдані заяви й спонукає рекламодавців зупинити інвестиції в платформу.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.