ВААКС залишив ексголову ДФС Насірова під вартою, однак знову зменшив заставу

Джерело: Центр протидії корупції

Судді ВАКС частково задовольнили клопотання прокурора про продовження строку тримання під вартою ексголови ДФС Романа Насірова. Одначе, колишньому посадовцю вкотре зменшили розмір застави до 55 млн.

Відповідне рішення ухвалили судді Маркіян Галабала, Віталій Крикливий та Віктор Ногачевський

Зауважується, що судді частково задовольнили клопотання захисників про зміну запобіжного заходу і замість встановлених раніше 65 млн грн застави тепер Насіров може внести 55 млн грн. Захист просив призначити 22 млн, зазначивши, що у справі вже дослідили половину доказів обвинувачення, тому ризики значно зменшилися. Раніше дружина Насірова вже внесла ці кошти на депозитний рахунок ВАКС.

За словами адвокатів, це максимально можлива сума, яку родина може внести як заставу, хоча до цього захист так казав і про внесені дружиною 10 млн грн, – мовиться у повідомленні ЦПК.

Тож у разі внесення застави, Насіров буде змушений дотримуватись низки обов’язків, зокрема, здати закордонний паспорт та носити електронний браслет.

За аргументацією Насірова та його захисників, в нього нібито є проблеми зі здоров’ям, а в СІЗО не можуть забезпечити належний рівень медичної допомоги. Також захист зазначив, що в СІЗО неможливо забезпечити безпеку Насірова під час обстрілів, оскільки там немає укриття.

Насіров перебуває під вартою вже півтора року. У жовтні 2022 року його взяли під варту із заставою у 523 млн грн. З того часу запобіжний захід неодноразово продовжувався, але заставу зменшили уже майже вдесятеро.

Довідка. Ексголову ДФС обвинувачують у ймовірному отриманні хабаря в розмірі 722 млн грн за відшкодування ПДВ компаніям Бахматюка.

  • У Сполучених Штатах пояснили, що в Україні можуть зробити більше для боротьби з корупцією у країні. Як зауважив речник Державного департаменту Метью Міллер, влада США давно веде відповідні діалоги з урядом в Україні.
  • За результатами за 2023 рік Україна додала три бали в Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index — CPI), що є одним із найкращих результатів у світі за минулий рік.
  • Міністр оборони України Рустем Умєров на щорічних загальних зборах Європейської бізнес-асоціації заявив, що під час війни ставиться до корупції як до тероризму.
  • Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) під’єднало 144 організації до Єдиного порталу повідомлень викривачів.

Президент Болгарії Румен Радев, відомий своїми негативними поглядами на Україну, висловив думку, що Києву перемогти Росію військовими засобами не вдасться.

Біля Вовчанська Харківської області прикордонники знищили російський пункт пілотування безпілотників.

Міністерство торгівлі Китаю оголосило про введення санкцій проти трьох американських оборонних компаній, заборонивши їм імпорт та експорт, а також нові інвестиції в Китаї. Під санкції потрапили General Atomics Aeronautical Systems, General Dynamics Land Systems та Boeing Defense, Space & Security.

19 травня в Мадриді відбулася багатотисячна демонстрація з вимогою реформувати систему охорони здоров’я Іспанії.

В Україні триває 817-та доба повномасштабної війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 493 тисячі осіб.