ВАКС ухвалив рішення про взяття під варту ексголову Держспецзв’язку

Джерело: пресслужба САП

22 листопада Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою організатору заволодіння 62 млн грн коштів Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

22 листопада за клопотанням прокурора САП слідчий суддя ВАКС обрав запобіжний захід особі, яку слідство вважає організатором схеми заволодіння державними коштами у сумі понад 62 млн грн під час закупівлі Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України засобів інформатизації, призначених для створення системи захищених реєстрів даних.

Нині вже колишнього голову Держспецзв’язку Юрія Щиголя взяли під варту з можливістю застави у 50 мільйонів гривень.

Раніше детектив НАБУ і прокурор САП просили альтернативу в 50,23 мільйона гривень застави.

Нагадаємо, детективи НАБУ повідомили про підозру у заволодінні державними коштами у сумі понад 62 млн грн Голові Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України (Держспецзв’язку), його заступнику та іншим службовим особам. У вчиненні злочинів підозрюються члени організованої групи загалом у складі 6 осіб.

Впродовж 2020-2022 років власник групи компаній у змові із керівництвом Держспецзв’язку розробили схему заволодіння бюджетними коштами, виділеними на закупівлю обладнання та програмного забезпечення. Для цього залучили дві підконтрольні компанії, закупівлю засекретили. З цими компаніями підпорядковане Держспецзв’язку держпідприємство уклало договори на постачання ПЗ та перерахувало кошти у сумі понад 285 млн грн.

Одначе, реальна вартість ПЗ, що придбали в іноземного виробника, становила 223 млн грн, тобто різниця становила понад 62 млн грн.

Раніше засновник фонду “Повернись живим” Віталій Дейнега прокоментував підозру про розкрадання коштів керівнику Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України та його підлеглим. Він зауважив, якби справу було розкрито швидше – то армію було б значно більше цифровізовано, у росіян була б менша перевага у дронах, та Україна отримала б значно більше міжнародної ІТ допомоги для армії.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.

Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.