ВАКС вкотре зменшив розмір застави ексголові Верховного Суду Князєву

Джерело: пресслужба ВАКС

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила ексголову Верховного суду Князєва, котрого підозрюють в отриманні хабаря, під вартою, водночас зменшивши розмір застави з 27 до 20 мільйонів гривень.

21 грудня Апеляція ВАКС розглянула апеляційну скаргу сторони захисту на ухвалу слідчого судді ВАКС від 5 грудня 2023 року про продовження Князєву строку тримання під вартою з альтернативою внесення 27 млн грн застави.

Захист просив для підозрюваного м’якший запобіжний захід, не пов’язаний із триманням під вартою. Обґрунтовували прохання станом здоров’я підозрюваного та зразковою поведінкою.

За результатами розгляду колегія суддів частково задовольнила апеляційну скаргу, скасувавши ухвалу слідчого судді ВАКС та постановивши нову, якою зменшила розмір застави, як альтернативи триманню під вартою, до 20 млн грн.

Зауважується, що рішення ухвалено з окремою думкою судді Інни Калугіної.

Ухвала набрала законної сили з моменту проголошення та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Зауважимо, 5 грудня ВАКС залишив під вартою колишнього голову Верховного Суду Всеволода Князєва, проте, зменшив розмір застави з 35 до 27 мільйонів гривень.

Нагадаємо, що 3 жовтня правоохоронці завершили розслідування за підозрою колишнього голови Верховного суду Всеволода Князєва в отриманні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі.

За даними слідства, у 2002 році український бізнесмен придбав 40,19% акцій гірничо-збагачувального комбінату у чотирьох компаній. 18 років потому господарський суд відмовив колишнім акціонерам у задоволенні вимог, які намагалися визнати договір купівлі-продажу недійсним та повернути собі акції ГЗК.

Однак, у 2022 році апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та визнав недійсним договір. Вже на початку березня 2023 року бізнесмен вступив у змову з адвокатом одного зі столичних адвокатських об’єднань, який мав зв’язки з суддями Верховного суду. Він передав адвокату 2,7 млн доларів. Відтак у квітні 2023 року Верховний суд ухвалив рішення на користь бізнесмена.

Під час слідчих дій правоохоронці задокументували передачу і отримання двома траншами 1,8 млн доларів.

Довідка. 15 травня НАБУ та САП повідомили про викриття масштабної корупційної схеми у Верховному суді України. Правоохоронні відомства пообіцяли надати деталі згодом, однак деякі ЗМІ розповсюдили інформацію, що до справи причетний на той час голова ВС України Всеволод Князєв.

Наступного дня, 16 травня, Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) спільно зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП) розповіли подробиці корупційної схеми у Верховному суді України. Зокрема було підтверджено, що фігурантом справи є Князєв, а також Костянтин Жеваго – співвласник фінансово-промислової групи “Фінанси і кредит”.

Того ж дня Пленум Верховного суду України достроково припинив повноваження голови Верховного суду Всеволода Князєва з 16 травня 2023 року. Відповідне рішення підтримало 140 суддів.

Сьогодні вранці, 22 січня, ворог скинув на Костянтинівку дев’ять 250-кілограмових авіабомб, а згодом атакував безпілотником. Унаслідок російського удару загинула одна людина, ще п’ятеро отримали поранення.

Росіяни двічі атакували рятувальників ДСНС, які проводили аварійно-рятувальні роботи на Херсонщині. Одного рятувальника госпіталізовано.

У вівторок, 21 січня, внаслідок удару російських безпілотників по селу Гоптівка Харківської області загинули двоє чоловіків.

Державна служба з надзвичайних ситуацій оприлюднила наслідки російських ударів по Миколаєву та Сумах.

На полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі президент Володимир Зеленський провів зустріч із главою Фінляндії Александром Стуббом. Сторони зокрема обговорили кроки для наближення справедливого миру та гарантії безпеки.