ВАКС взяв під варту підозрюваного у справі Держспецзв’язку
Джерело: Центр протидії корупції
Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду змінив запобіжний захід колишньому гендиректору “Українських спеціальних систем” Артуру Вітренку, взявши його під варту.
Вітренко — підозрюваний у справі щодо заволодіння 62 млн грн під час закупівлі Держспецзв’язком засобів інформатизації.
У листопаді слідчий суддя ВАКС призначив Вітренку запобіжний захід у вигляді застави у 30 млн грн. Позаяк за підозрюваного заставу в повному розмірі так і не внесли, детектив НАБУ звернувся з клопотанням про зміну запобіжного заходу на суворіший.
Своєю чергою, ВАКС частково задовольнив клопотання та взяв Вітренка під варту, призначивши заставу в 25 млн грн.
Раніше Апеляція ВАКС залишила без змін призначений запобіжний захід ексголові Держспецзв’язку Юрію Щиголю у 25 млн грн застави. Щиголь вийшов з-під варти після того, як за нього сплатили заставу.
НАБУ та САП 20 листопада повідомляли, що викрили керівництво Держспецзв’язку на заволодінні понад 62 млн грн державних коштів. За даними слідства, протягом 2020-2022 років власник компанії разом з керівництвом розробили схему заволодіння бюджетними коштами, яке мали використати для закупівлі обладнання та програмного забезпечення.
Того ж дня Кабмін звільнив з посади Юрія Щиголя та його заступника з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Віктора Жору. Держспецзвʼязку зі свого боку заявляє, що усі закупівлі проводили з дотриманням законодавства і закликає утриматись від звинувачень посадовців до рішення суду.
- Раніше засновник фонду “Повернись живим” Віталій Дейнега прокоментував підозру про розкрадання коштів керівнику Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України та його підлеглим. Він зауважив, якби справу було розкрито швидше – то армію було б значно більше цифровізовано, у росіян була б менша перевага у дронах, та Україна отримала б значно більше міжнародної ІТ допомоги для армії.
- В межах опитування Київського міжнародного інституту соціології українцям поставили запитання про те, які проблеми, окрім війни, їх найбільше турбують. 63% опитаних відповіли – корупція.
- Згідно з результатами опитування, у середньому 78% українців заявили, що вважають президента напряму відповідальним за корупцію в уряді та воєнних адміністраціях. Здебільшого люди старшого віку більш вимогливі до глави держави, ніж молодь.
- Американський журнал Time опублікував матеріал про президента Володимира Зеленського із зображенням глави Української держави на обкладинці. У матеріалі Саймона Шустера мовиться про низку викликів, котрі мусить подолати керівництво країни на тлі низки корупційних скандалів та проблем на фронті.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.