Вчені NASA виявили планету, на якій може існувати життя
Джерело: NASA
Нове дослідження науковців NASA свідчить про існування планети, яка може мати багату на водень атмосферу і поверхню, вкриту водним океаном, що вказує на можливе існування життя на цій планеті.
Відтак, нове дослідження екзопланети K2-18 b за допомогою космічного телескопа James Webb виявило наявність молекул, що містять вуглець, зокрема метан і вуглекислий газ, що є побічним продуктом життєдіяльності фітопланктону в морському середовищі на Землі.
За даними вчених, K2-18 b може бути екзопланетою типу Hycean, тобто мати багату на водень атмосферу і поверхню, вкриту водним океаном. Своєю чергою, деякі астрономи вважають, що ці світи є перспективним середовищем для пошуку доказів існування життя на екзопланетах.
K2-18 b обертається навколо холодної карликової зірки у сузір’ї Лева на відстані 120 світлових років від нас. Її діаметр у 2,6 раза більший за діаметр Землі, при цьому планета у 8,6 раза більша за Землю за масою. Вона також розташована біля своєї зірки у так званій зоні населеності. Це означає, що на цій планеті є умови для того, щоб існувала вода.
Зазначається, що велика кількість метану і вуглекислого газу та нестача аміаку підтверджують гіпотезу про те, що під атмосферою, багатою на водень, на K2-18 b може існувати водний океан. Ці початкові спостереження також дозволили виявити молекулу, яка називається диметилсульфід (DMS). На Землі він виробляється лише живими організмами. Основна частина цього газу в атмосфері Землі виділяється фітопланктоном у морському середовищі.
Попри те, що K2-18 b знаходиться у придатній для життя зоні і, як відомо, містить вуглецевмісні молекули, це не є обов’язковою ознакою того, що планета може бути придатною для життя.
Великий розмір планети означає, що її надра містять велику мантію льоду високого тиску, як у Нептуна, але з тоншою атмосферою, багатою на водень, і поверхнею океану. Однак також існує ймовірність того, що океан – занадто гарячий, щоб бути придатним для життя.
“Ці дані є результатом лише двох спостережень за K2-18 b, і ще багато спостережень попереду. Це означає, що наша робота є лише ранньою демонстрацією того, що James Webb може спостерігати на екзопланетах з придатними для життя зонами”, – пояснив член команди Саввас Константіноу з Кембриджського університету.
- На Місяці з’явився новий кратер, який, ймовірно, утворився, коли російська місія “Луна-25” врізалася в місячну поверхню.
- Вивчаючи зображення та дані марсохода Perseverance на Марсі, дослідники помітили докази існування органічних молекул у кратері Єзеро на планеті.
- Американське космічне агентство NASA планує запустити стримінгову платформу під назвою NASA+ для поціновувачів міжпланетної тематики.
Китайські медики зробили перші кроки у напрямку нового методу лікування хвороби Альцгеймера. Вони провели операцію, яку називають “цервікальне шунтування”, і спостерігали перспективні результати.
В Японії вперше затримали групу людей за ймовірне порушення закону про авторські права на популярні твори, зокрема фільм “Ґодзілла мінус один” та аніме “Повелитель III”.
В Об’єднаних Арабських Еміратах знайшли тіло Цві Когана, ізраїльсько-молдавського рабина, якого вважали зниклим безвісти з четверга. Інформацію про це підтвердили в офісі прем’єр-міністра Ізраїлю.
Колишня дівчина Джонатана Мейджорса Грейс Джаббарі відхилила федеральний позов проти актора, який в супергеройських фільмах кіностудії Marvel грав суперлиходія Канґа Завойовника.
Поліціянти викрили і затримали підозрюваного, який вчинив стрілянину у готелі Києва 23 листопада. Внаслідок цього одна людина загинула, ще двоє зазнали поранень.