Вчені стверджують, що косатки, яких звинувачують у нападах на човни, «просто бавляться»

Джерело: The Guardian

Раніше стало відомо про низку інцидентів, коли півтора десятка піренейських косаток таранили судна вздовж іспанського та португальського узбережжя, внаслідок чого з весни 2021 року затонуло щонайменше 5 човнів.

За словами вчених, косатки ніколи не вбивали людей у дикій природі. У зв’язку з цим фахівці закликають не вважати таку їхню поведінку проявом агресії.

Як пояснили спеціалісти, косатки показують широкий спектр поведінки, багато з них вдаються до “грайливої соціальної поведінки”, яку не слід оцінювати як “напади”.

“Цей наратив неналежним чином переносить людські мотиви на цих китоподібних, і ми стурбовані тим, що таке тлучачення призведе до каральних реакцій з боку моряків. Наука поки що не може пояснити, чому піренейські косатки вдаються до цього, хоча ми повторюємо, що це скоріше пов’язано з грою чи спілкуванням, ніж з агресією. При цьому необґрунтовано і потенційно шкідливо для тварин стверджувати, що це помста за минулі кривди чи просування якоїсь іншої мелодраматичної сюжетної лінії”, – йдеться у відкритому листі вчених.

Особливо фахівців непокоїть те, що звинувачення у нібито нападах ставлять життя косаток під загрозу.

“З моменту виходу фільму “Щелепи” ми побачили, чим негативна репутація може обернутися для таких морських істот, як акули. Косатки  дуже розумні та неймовірно складні в поведінці. Але вони ніколи не вбивали когось із нас у дикій природі. Відомо, що вони завдають шкоди людям лише в неволі, і це тому, що ми були досить дурні, щоб довести їх до крайньої межі, тримаючи їх у пастці роками в маленьких бетонних резервуарах задля нашої розваги”, – зауважив Денні Гроувс із Whale and Dolphin Conservation.

Американський журналіст Такер Карлсон закликав позбавляти громадянства американців, які воювали на боці України або Ізраїлю.

Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

Заступник директора ФБР Ден Бонжіно може подати у відставку через незгоду з позицією Міністерства юстиції США стосовно матеріалів справи засудженого за сексуальні злочини мільярдера Джеффрі Епштейна.

Міністерство юстиції США подало позов проти Каліфорнійського департаменту освіти через допуск трансгендерів до шкільних змагань у штаті.

Американські медики підтвердили смерть мешканця штату Аризона від легеневої чуми.