Вчені заявили, що препарат від COVID-19 може бути пов’язаний з мутаціями вірусу – Sky News

Джерело: Sky News

На думку науковців, препарат, який використовується для лікування COVID-19, може бути пов’язаний з мутаціями вірусу. Зокрема Молнупіравір діє, викликаючи мутації в генетичній інформації вірусу, багато з яких вбивають або завдають шкоди вірусу, зменшуючи кількість COVID-19 в організмі.

Цікаво, що використовуваний в усьому світі для лікування COVID-19 Молнупіравір був одним із перших противірусних препаратів, доступних лікарям під час пандемії.

Утім, вчені зіставили мутації вірусу в глобальних базах даних та встановили, що деякі мутації COVID-19 у пацієнтів, які приймали Молнупіравір, значно відрізнялися від звичайних мутацій, які вони спостерігали, а це свідчить про ймовірність подальшого зараження.

За словами Крістофера Руїса із медичного факультету Кембриджського університету , Молнупіравір “належить до класу ліків, які можуть викликати настільки сильну мутацію вірусу, що він фатально слабне”.

“Але нам вдалося виявити, що в деяких пацієнтів цей процес не вбиває всі віруси, і деякі мутовані віруси здатні розповсюджуватися. Це важливо враховувати при оцінці загальних переваг і ризиків Молнупіравіру, а також аналогічних препаратів”, – прокоментував він.

Водночас результати дослідження засвідчили, що мутації більш ймовірні у старших вікових групах, що відповідає використанню противірусних препаратів для лікування людей, які перебувають в групі підвищеного ризику.

Згідно з даними лікування, майже третина випадків в Англії була пов’язана із застосуванням Молнупіравіру.

“Наші дані вказують на те, що специфічний противірусний препарат Молнупіравір здатен провокувати появу нових мутацій, що збільшують генетичне різноманіття вірусної популяції, якій вдається вижити. Можливість стійких мутацій, викликаних противірусними препаратами, слід враховувати при розробці нових препаратів, які діють подібним чином”, – зауважив Тео Сандерсон, провідний автор дослідження та науковий співробітник Інституту Френсіса Кріка.

Примітно, що на сайті Національної служби охорони здоров’я Великої Британії стверджується, що Молнупіравір призначений тільки для пацієнтів “в групі найвищого ризику”.

Так, він діє, “зупиняючи ріст і поширення вірусу, що викликає COVID-19”, і “використовується для лікування ранньої інфекції COVID-19, а також допомагає запобігти більш важким симптомам”.

В зоопарку у Балтіморі (штат Меріленд, США) помер африканський пінгвін, який допоміг врятувати свій вид від вимирання, залишивши після себе понад 200 нащадків, та проживши набагато довше, ніж очікувалося.

Протягом дня, 7 вересня, армія РФ здійснила 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 140 вибухів. 

Міністерство юстиції США повідомила, що в Канаді пакистанцю висунуто кримінальне звинувачення за нібито планування масового розстрілу євреїв у Нью-Йорку в річницю нападу ХАМАС в Ізраїлі 7 жовтня 2023 року.

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

В новому iPhone 16 від Apple використовуватимуть технологію нового покоління чіпів Arm, що стане останнім кроком у прагненні технологічного гіганта запровадити функції генеративного штучного інтелекту у своїх смартфонах.