Вчені заявили, що препарат від COVID-19 може бути пов’язаний з мутаціями вірусу – Sky News
Джерело: Sky News
На думку науковців, препарат, який використовується для лікування COVID-19, може бути пов’язаний з мутаціями вірусу. Зокрема Молнупіравір діє, викликаючи мутації в генетичній інформації вірусу, багато з яких вбивають або завдають шкоди вірусу, зменшуючи кількість COVID-19 в організмі.
Цікаво, що використовуваний в усьому світі для лікування COVID-19 Молнупіравір був одним із перших противірусних препаратів, доступних лікарям під час пандемії.
Утім, вчені зіставили мутації вірусу в глобальних базах даних та встановили, що деякі мутації COVID-19 у пацієнтів, які приймали Молнупіравір, значно відрізнялися від звичайних мутацій, які вони спостерігали, а це свідчить про ймовірність подальшого зараження.
За словами Крістофера Руїса із медичного факультету Кембриджського університету , Молнупіравір “належить до класу ліків, які можуть викликати настільки сильну мутацію вірусу, що він фатально слабне”.
“Але нам вдалося виявити, що в деяких пацієнтів цей процес не вбиває всі віруси, і деякі мутовані віруси здатні розповсюджуватися. Це важливо враховувати при оцінці загальних переваг і ризиків Молнупіравіру, а також аналогічних препаратів”, – прокоментував він.
Водночас результати дослідження засвідчили, що мутації більш ймовірні у старших вікових групах, що відповідає використанню противірусних препаратів для лікування людей, які перебувають в групі підвищеного ризику.
Згідно з даними лікування, майже третина випадків в Англії була пов’язана із застосуванням Молнупіравіру.
“Наші дані вказують на те, що специфічний противірусний препарат Молнупіравір здатен провокувати появу нових мутацій, що збільшують генетичне різноманіття вірусної популяції, якій вдається вижити. Можливість стійких мутацій, викликаних противірусними препаратами, слід враховувати при розробці нових препаратів, які діють подібним чином”, – зауважив Тео Сандерсон, провідний автор дослідження та науковий співробітник Інституту Френсіса Кріка.
Примітно, що на сайті Національної служби охорони здоров’я Великої Британії стверджується, що Молнупіравір призначений тільки для пацієнтів “в групі найвищого ризику”.
Так, він діє, “зупиняючи ріст і поширення вірусу, що викликає COVID-19”, і “використовується для лікування ранньої інфекції COVID-19, а також допомагає запобігти більш важким симптомам”.
- В одному з будинків для літніх людей у Великій Британії зафіксували спалах нового варіанта COVID-19, який дуже легко передається.
- Вчені намагаються зрозуміти, наскільки далеко поширився сильно мутований новий вид коронавірусу, та наскільки добре наш імунітет захиститься від нього.
- Всесвітня організація охорони здоров’я в п’ятницю, 11 серпня, повідомила, що кількість нових випадків Covid-19, зареєстрованих у всьому світі, зросла на 80 відсотків.
- За даними Агентства охорони здоров’я Великої Британії (UKHSA), новий вид COVID-19 поширюється Великою Британією і вже становить один із семи нових випадків.
- Глава Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебреєсус заявив, що готовий направити нову місію експертів до Китаю у межах роботи над розкриттям походження COVID-19.
У ніч на 18 листопада російські війська здійснили повторний ракетний обстріл міста Суми. Ворог поцілив по критичній інфраструктурі, повідомили у Сумській ОВА.
У Польщі, на базі одного з навчально-тренувальних центрів Збройних сил країни, склала Військову присягу на вірність українському народові перша група добровольців “Українського легіону”.
Глава МЗС Польща Радослав Сікорський та президент Литви Ґітанас Науседа першими з-поміж світових лідерів прокоментували та підтримали дозвіл США на використання зокрема далекобійних ракет ATACMS для ударів по території Росії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 17 листопада. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж усієї лінії фронту зросла до 134.
Франція та Велика Британія після рішення США, також дозволили Україні бити ракетами Storm Shadow та SCALP вглиб території РФ.