Вчені зазначають, що Антарктида може стати «радіатором» планети через «екстремальну» погоду

Джерело: Sky news
Сьогодні, 8 серпня, група вчених попередили, що “падаючі” рекорди в Антарктиді слід сприймати більш серйозно через їхній “каскадний” глобальний вплив.
Джейн Рамбл, керівник відділу полярних регіонів Управління закордонних справ, сказала:
“Те, що відбувається в Антарктиці, не залишається в Антарктиці. Це має глобальні наслідки, тому важливо підвищити обізнаність про те, через що проходить Антарктида”.
Професор Мартін Зігерт сказав, що ми повинні бути “глибоко стурбовані навколишнім середовищем Антарктиди в роки, які наступають під час тривалого спалювання викопного палива”. Він додав:
“Я вважаю, що в найближчі роки існує реальна небезпека того, що Антарктида почне діяти так, як Арктика… що вона перестане діяти як холодоагент для планети, а почне діяти як радіатор”.
Особливо вчених хвилює “абсолютно величезна спека”. У березні 2022 року на Східну Антарктиду почалась найсильніша спека, яка коли-небудь була зареєстрована в усьому світі, піднявши температуру на поверхні на 38,5 °C вище, ніж повинно бути.
Замість очікуваних приблизно -50 градусів, вони досягли -10 градусів.
Приблизно з 2016 року “падають” рекорди щодо покриття морського льоду. У міру того як морський лід, який плаває на поверхні океану, тане, він перестає відбивати тепло та світло від сонця та відкриває більше темної морської поверхні, яка поглинає тепло.
Покриття морського льоду на початку 2023 року, в антарктичне літо, вже було “рекордно низьким, але потім воно впало дуже далеко від усього, що ми очікували раніше”.
Якщо такі темпи збережуться, очікується, що льодовикові покриви піднімуть рівень моря ще на 17 см і це призведе до того, що ще 16 мільйонів людей страждатимуть від щорічної прибережної повені до кінця століття.
- По всьому світу фіксують температурні рекорди океану, що мають жахливі наслідки для здоров’я планети.
- На поверхні Середземного моря температура води підвищилася до рекордного рівня і становить 28,4 градуса за Цельсієм.
- Липень є найспекотнішим на планеті за всю історію спостережень – приблизно за 120 000 років.
- Вчені пояснюють, що повені, хвилі сильної спеки, лісові пожежі спричинені зміною клімату і такі природні катастрофи будуть посилюватись через нагрівання планети.
У Великій Британії археологи знайшли туфлі 46-го розміру, які суттєво перевищують середній розмір взуття, притаманний тогочасним людям. Його носили оборонці римського форту в перших століттях нашої ери.
У Рівному вперше за три роки зафіксували випадок тропічної малярії. Жінка, котра нещодавно повернулася з Індії, відчула перші симптоми приблизно через два тижні після поїздки.
Європейський Союз планує швидко накласти на США 30% мита на товари на суму близько 100 млрд євро, якщо не вдасться укласти угоду та якщо американський президент Дональд Трамп виконає свою погрозу накласти таку ставку на більшість товарів ЄС після 1 серпня.
Зірка “Міцного горішка” та “П’ятого елемента”, голлівудський актор Брюс Вілліс, у якого діагностували деменцію, більше не може самостійно говорити, читати та ходити.
В Україні стрімко знижуються ціни на кавуни. Фермери пояснюють таку динаміку різким зростанням пропозиції баштанних культур на ринку. Через спекотну й сонячну погоду темпи дозрівання кавунів у полях значно пришвидшилися.