Вчені з’ясували, звідки міг з’явитись невідомий космічний сигнал, який вловили ще 1977 року

Джерело: Science Alert

Знаменитий сигнал Wow!, що ставить вчених у глухий кут вже 50 років поспіль, може бути потужним космічним лазером.

Проте, це не попереджувальний постріл від інопланетної цивілізації, а взаємодія водневої хмари та нейтронної зірки.

Нова теорія припускає, що така взаємодія могла спричинити сигнал, що 15 серпня 1977 року змусив астронома Джеррі Ехмана написати “Wow!” на роздруківці, звідки й пішла назва сигналу.

Джерело: Big Ear Radio Observatory and North American AstroPhysical Observatory

Дослідження, що ще не пройшло рецензування, припускає, що сигнал Wow! може бути спричинений взаємодією водневої хмари та нейтронної зірки, а не інопланетною цивілізацією.

Абель Мендес з Університету Пуерто-Рико повідомив, що їхні спостереження з лютого по травень 2020 року виявили схожі сигнали поблизу лінії водню, хоча й менш інтенсивні.

Оригінальний сигнал Wow!, що тривав 72 секунди, виявив телескоп Big Ear. Це був потужний спалах радіохвиль на частоті 1420 МГц.

Раніше вчені припускали, що сигнал могли використовувати інопланетяни, щоб заявити про свою присутність. Проте сигнал Wow! не мав модуляцій для розшифрування, не рухався і не повторювався. Окрім того, багато природних об’єктів також випромінюють радіохвилі на цій частоті, тому хоча можливість інопланетного походження не можна остаточно виключити, вона здається малоймовірною.

Мендес і його команда шукали природне пояснення сигналу Wow!. Вони знайшли чотири схожі записи. Сигнали вловили поблизу червоного карлика Тігардена. Хоча ці сигнали були слабкішими за Wow!, їх схожість може дати підказки про походження оригінального сигналу.

Вчені вважають, що сигнали біля зірки Тігардена можуть бути пов’язані з міжзоряними хмарами холодного водню, що допомагає пояснити сигнал Wow!.

Можливо, сигнал був потужним спалахом випромінювання, що пройшов через хмару молекулярного водню, викликавши сильний імпульс на частоті близько 1420 МГц. Це могло створити природний мікрохвильовий лазер, що буде схоже на сигнал Wow!.

Хоча зірка Тігардена не може виробити достатньо потужний спалах, інші зірки та космічні об’єкти можуть.

У ніч проти 25 листопада російські війська на човнах здійснили висадку через річку Оскіл південніше Новомлинська на Харківщині.

У ніч проти 25 листопада російські війська атакували столицю безпілотниками. Внаслідок чергового ворожого обстрілу у Деснянському районі загорівся балкон, тоді як у Дарницькому – уламки БпЛА впали на приватну забудову.

Співробітники Volkswagen заявили про готовність відмовитись від підвищення зарплат заради майбутнього компанії.

У Малі пов’язане з “Аль-Каїдою” угруповання “Джамаат Нусрат аль-Іслам валь-Муслімін” (JNIM) влаштувало засідку на найманців російської ПВК “Вагнер”. У результаті загинули щонайменше шість вагнерівців.

У Білому домі нещодавно розглядали можливість публічного заклику до офіційного запрошення України до НАТО, проте вирішили поки що цього не робити.