NASA вимкнула телескоп, який понад 10 років шукав небезпечні для Землі астероїди та комети
Джерело: NASA
Інженери місії НАСА NEOWISE відключили передавач космічного апарата 9 серпня, завершивши понад 10-річну місію з пошуку астероїдів і комет. Очікується, що апарат згорить в атмосфері наприкінці 2024 року.
Інфрачервоний телескоп NEOWISE, почав свою роботу спочатку як WISE у 2009 році та перевищив наукові цілі обох місій.
WISE успішно сканував інфрачервоне небо до липня 2010 року, але після закінчення теплоносія не міг спостерігати найслабші об’єкти.
НАСА продовжило місію як NEOWISE до 2011 року для вивчення астероїдів і комет, після чого телескоп перейшов у сплячий режим.
У 2013 році NEOWISE був знову активований для спостережень в рамках програми з оборони планети.
За час роботи телескоп створив карти неба з 1,45 мільйона інфрачервоних вимірювань і виявив понад 3 000 об’єктів, включаючи 215 нових астероїдів і 25 комет, серед яких була комета C/2020 F3 NEOWISE.
Космічний апарат NEOWISE не лише зібрав важливі наукові дані, але й допоміг розробити перший інфрачервоний телескоп НАСА для виявлення навколоземних об’єктів — NEO Surveyor.
- В NASA повідомили, що двоє американських астронавтів, які вилетіли в космос для восьмиденної місії в червні, можуть застрягти на Міжнародній космічній станції до наступного року.
- NASA опублікувало зображення, зроблені космічним телескопом Джеймса Вебба, на яких показано злиття двох галактик на прізвисько “Пінгвін” та “Яйце”.
- Родина з Неаполя (штат Флорида) подала до суду проти NASA вимагаючи відшкодувати 80 000 доларів, оскільки їхній будинок постраждав від падіння уламків космічного сміття.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.