NASA вимкнула телескоп, який понад 10 років шукав небезпечні для Землі астероїди та комети

Джерело: NASA

Інженери місії НАСА NEOWISE відключили передавач космічного апарата 9 серпня, завершивши понад 10-річну місію з пошуку астероїдів і комет. Очікується, що апарат згорить в атмосфері наприкінці 2024 року.

Інфрачервоний телескоп NEOWISE, почав свою роботу спочатку як WISE у 2009 році та перевищив наукові цілі обох місій.

WISE успішно сканував інфрачервоне небо до липня 2010 року, але після закінчення теплоносія не міг спостерігати найслабші об’єкти.

НАСА продовжило місію як NEOWISE до 2011 року для вивчення астероїдів і комет, після чого телескоп перейшов у сплячий режим.

У 2013 році NEOWISE був знову активований для спостережень в рамках програми з оборони планети.

За час роботи телескоп створив карти неба з 1,45 мільйона інфрачервоних вимірювань і виявив понад 3 000 об’єктів, включаючи 215 нових астероїдів і 25 комет, серед яких була комета C/2020 F3 NEOWISE.

Космічний апарат NEOWISE не лише зібрав важливі наукові дані, але й допоміг розробити перший інфрачервоний телескоп НАСА для виявлення навколоземних об’єктів — NEO Surveyor.

Вранці 23 червня російські окупанти вдарили по Запоріжжю. Є руйнування та поранена.

У літній період пацієнти, які використовують препарати класу GLP-1, зокрема Ozempic, Wegovy та Mounjaro, можуть мати підвищені ризики зневоднення та ускладнень, пов’язаних із високою температурою.

Співачка Мадонна розповіла про свій конфлікт з Universal Studios через біографічний фільм про неї.

У Карпатах вдалося врятувати двох маленьких ведмежат, які залишилися без матері. Їх передали до Реабілітаційного центру бурого ведмедя Національного природного парку “Синевир”.

На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.