Велика Британія, ФРН та Польща – найбільші європейські донори України

Джерело: брифінг

11 жовтня міністр оборони Сполучених Штатів Америки Ллойд Остін повідомив про результати засідання Контактної групи з питань оборони України у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі.

Під час зустрічі у форматі “Рамштайн”, близько 50 країн-союзниць погодили надати понад 33 млрд доларів на безпекову допомогу Україні.

Глава Пентагону також зауважив щодо найбільших європейських донорів для ЗСУ.

Велика Британія, Німеччина та Польща, — країни є найбільшими європейськими донорами України, — спільно зобов’язалися виділити більше, як США у відсотковому відношенні до ВВП, — зазначив Остін.

Одначе, багато інших європейських країн також взяли зобов’язання спорядити потужну допомогу Збройним силам для протистояння російській агресії, особливо у зимовий період. Зокрема мовиться про Швецію, Данію, Іспанію, Болгарію, Хорватію, Фінляндію та країни Балтії. Окрім цього, Канада також оголосила про новий безпековий пакет на підтримку України.

Нині українські оборонці зіштовхуються зі складною ситуацією на полі бою, тому необхідно забезпечити безперебійне надходження безпекової допомоги, — зауважив міністр Остін.

Під час засідання глава Пентагону запевнив, що у Конгресі США зберігається двопартійна підтримка України, зауваживши, що тимчасові розбіжності “мають завершитися самі по собі”. Також Остін поінформував про широку підтримку України серед американського суспільства.

Раніше глава Пентагону Ллойд Остін повідомив про новий пакет військової допомоги Україні від США на суму 200 мільйонів доларів.

Згодом міністр оборони Канади Білл Блер оголосив про передачу нового військового пакету Україні.

Швеція схвалила новий пакет допомоги Україні на суму у 200 млн доларів.

Окрім цього, Міністерство оборони Литви оголосило про новий пакет військової підтримки Україні, що містить постачання двох пускових установок NASAMS, які країна придбала влітку.

Болгарія спорядить компоненти, аби допомогти зміцнити комплекси С-300.

Тоді як Франція планує передати ще більше гаубиць Caesar.

Своєю чергою, Велика Британія готує додатковий пакет озброєння для зміцнення протиповітряної оборони.

Водночас Норвегія виділила 200 млн норвезьких крон для розмінування територій.

Фінляндія заявила про виділення нового пакета допомоги на суму у майже 95 млн євро.

Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.

На Закарпатті взяли під варту двох жителів Закарпаття, які намагалися організувати незаконне переправлення в Румунію військовозобов’язаної особи. Чоловіки є служителями московського патріархату. У разі доведення вини їм загрожує до 9 років ув’язнення.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що втрати росіян в Україні з початку 2025 року вже сягнули понад 177 тисяч солдатів.

Президент України Володимир Зеленський і глава Франції Еммануель Макрон не спілкуються через посольства – вони напряму дзвонять один одному через захищені лінії, WhatsApp або Signal.

Глава зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Кая Каллас заявила, що не вірить у реальну зацікавленість Росії в досягненні миру в Україні.