Велика Британія із випередженням графіка завершила підготовку 30 тисяч військових ЗСУ
Джерело: Генштаб ЗСУ
У Великій Британії завершили підготовку 30 тисяч українських військових – на сім тижнів раніше, аніж планувалось.
“Велика Британія навчила більше українських новобранців, ніж обіцяла – сьогодні перевиконано нашу ціль у 30 тисяч на рік, на 7 тижнів раніше. Ми залучили міжнародних партнерів і можемо пишатися реальними змінами, які ми робимо для свободи України тут, у Великій Британії. Слава Україні”, – наголосив міністр оборони Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Грант Шаппс.
Понад 30 000 українських чоловіків і жінок пройшли підготовку, щоб стати солдатами в межах найбільшої військової програми такого роду на британській землі з часів Другої світової війни.
Випереджаючи графік, очолювана Великою Британією операція “ІНТЕРФЛЕКС” досягла рубежу в 30 000 новобранців, які пройшли підготовку у Великій Британії з червня 2022 року – у такий спосіб загальна кількість навчених українських солдатів перевищила 52 000 з моменту вторгнення Росії в Україну у 2014 році.
Навчання було розпочато у Великій Британії після того, як операцію “ОРБІТАЛ”, довгострокову програму навчання британської армії в Україні, довелося зупинити, коли Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року.
Після запуску минулого літа до програми приєдналися низка міжнародних партнерських Збройних сил, надаючи життєво важливий досвід, навчання і розуміння бойових дій на передовій.
До цих країн належать: Канада, Нова Зеландія, Норвегія, Данія, Фінляндія, Швеція, Литва, Нідерланди та Австралія. І сьогодні союзник по НАТО Румунія також підтвердила свою участь, збільшивши загальну кількість країн-партнерів до десяти.
Курс триває щонайменше п’ять тижнів і складається з поводження зі зброєю, першої допомоги на полі бою, підготовки з питань права збройних конфліктів, тактики патрулювання та підготовки у сільській місцевості.
Протягом останніх 12 місяців ширший пакет підтримки Сполученого Королівства також розширився і складається з підвищення кваліфікації українських морських піхотинців, в межах чого британські командири тренують українські сили для десантних операцій на малих човнах, а також проводять тренування з розмінування від Королівських інженерів, навчання реагування на травми та навіть підтримка капеланами британської армії для українських душпастирів.
“Я радий, що ми перевищимо ціль на цей рік, і дякую британським тренерам і нашим міжнародним партнерам, які працювали день і ніч, щоб досягти рубежу раніше запланованого терміну. Я також віддаю належне рішучості та стійкості хоробрих українських новобранців, які прибувають до британських берегів,” – зазначив міністр оборони Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Грант Шаппс.
У Генштабі ЗСУ зазначили, що із моменту повномасштабного вторгнення РФ в Україну в лютому 2022 року Росія втратила понад 50% території, яку вона спочатку захопила після вторгнення у лютому 2022 року.
- У Генштабі Збройних сил України показали, як українські піхотинці, під час навчань у Великій Британії, вчаться оборонятися від ворожих атак.
- У Генштабі Збройних сил України показали, як водолази та вибухотехніки ВМС ЗСУ проходили навчання у Великій Британії разом з колегами з Королівського флоту.
- У Генштабі Збройних сил України показали, як українські новобранці тренуються атакувати і зачищати окопи на полігонах Великої Британії.
Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.
Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші.
Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.
23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.