Велика Британія та Німеччина готуються підписати договір про взаємну оборону
Джерело: “Європейська правда” з посиланням на Politico
Велика Британія та Німеччина готуються підписати договір взаємну допомогу у разі загрози одній із країн.
Основу для цієї угоди заклали прем’єр Британії Кір Стармер і колишній канцлер Німеччини Олаф Шольц у спільній декларації минулого літа, пообіцявши тіснішу співпрацю в галузі миру, безпеки та економічного зростання.
За словами двох лондонських посадовців, текст угоди вже майже готовий. Очікується, що документ підпишуть 17 липня — до початку літніх канікул у парламентах обох країн.
Один із ключових розділів присвячено обороні. Він базується на підписаній минулого року Угоді Трініті-Гаус, яка встановлює, що будь-яка стратегічна загроза одній країні є загрозою для іншої.
Угода надасть Німеччині положення про взаємну оборонну допомогу з обома європейськими ядерними державами, що відповідає прагненню канцлера Фрідріха Мерца посилити стримуючий фактор континенту окремо від США.
Хоча договір, ймовірно, підтвердить відданість обох країн принципам НАТО як основі колективної оборони, включення положення про взаємну допомогу свідчить про прагнення європейських союзників до тіснішої безпекової співпраці на тлі поступового відходу США від трансатлантичного оборонного альянсу.
Очікується, що документ також міститиме нові кроки у боротьбі з нелегальною міграцією, у сфері транспорту, наукових досліджень та інновацій. Окремий акцент зроблять на підтримці транскордонного обміну.
У Міністерстві закордонних справ Німеччини зазначили, що “договір охоплюватиме весь спектр наших відносин”.
- В оновленій стратегії безпеки Великої Британії зазначається, що країна має бути готовою до можливого нападу на свою територію.
- Британія почала переговори зі США щодо придбання винищувачів F-35A, здатних нести термоядерні бомби B61-12.
Американська письменниця Елеонор “Гей” Кортер та її чоловік Філіп постануть перед судом у Франції за незаконний продаж зливків золота, піднятих із затонулого французького корабля XVIII століття.
Кішка з Одеси вивчила напам’ять шлях до бомбосховища.
Народна депутатка Мар’яна Безугла заявила, що має синдром Аспергера, через який вона “дещо інакше” відчуває емоції.
У ніч на 27 липня безпілотники атакували електропідстанцію поблизу залізниці в селищі Октябрьський Волгоградської області Росії.
У США розробили перший препарат для лікування післяпологової депресії.