Велика Британія закупить американські дрони для ЗСУ на £30 млн

Джерело: The Telegraph
Велика Британія закупить і передасть Україні новітні американські дрони-камікадзе Altius 600M і Altius 700M для боротьби з російськими військами, зокрема у Чорному морі, заявив міністр оборони Джон Гілі під час свого візиту до США.
Контракт на £30 мільйонів передбачає постачання високотехнологічних безпілотників, здатних здійснювати удари в режимі “самогубчих атак”, тобто знищувати цілі після тривалого патрулювання в повітрі. Угоду уклали з компанією Anduril, котра виробляє ці дрони в США та Великій Британії.
Договір на постачання безпілотників фінансується через Міжнародний фонд для України (IFU), яким керує британське Міністерство оборони. Наразі фонд становить понад £1,3 мільярда, з яких £500 мільйонів внесла Велика Британія.
За словами міністра Гілі, Україна вже отримала понад 10 000 безпілотників від Британії, котрі відіграли ключову роль у знищенні російських військових позицій, ворожої техніки та особового складу росіян.
Ми рішуче налаштовані досягти стабільного миру в Україні, а це означає поставити її у найкращу позицію для стримування будь-якої нової агресії з боку Росії, – додав міністр.
Рішення про постачання дронів ухвалили на тлі призупинення прямої військової допомоги Україні з боку США. Дональд Трамп обмежив обмін розвідданими з Києвом, що ускладнило визначення російських цілей, координацію бойових дій та попередження цивільних про атаки.
Попри це, оборонні джерела зазначають, що Вашингтон все ще підтримує Україну через непрямі механізми, наприклад, продаючи зброю союзникам, які потім передають її Києву.
Водночас у Великій Британії тривають обговорення щодо збільшення оборонного бюджету до 2,5% ВВП до 2027 року. Це стане найбільшим підвищенням фінансування з часів Холодної війни, хоча деякі високопосадовці вважають, що навіть цього недостатньо для нинішніх викликів.
Україна отримає дрони, пускові установки та запасні частини протягом найближчих місяців.
Довідка. Altius 600M-V – це багатоцільовий літальний апарат, що дозволяє одному оператору керувати кількома дронами. Він має радіус дії близько 160 кілометрів та час польоту майже дві години. Модель AeroVironment може перебувати у повітрі над метою до 20 хвилин та оснащена спеціалізованою протиброньованою бойовою частиною. Радіус дії становить близько 30 км.
Altius 700M є важчою версією попереднього безпілотника, одна лиш бойова частина якого важить 15 кілограмів. Безпілотник позиціюється як ударний засіб для ураження цілей на великих відстанях. Anduril Industries заявляє, що дальність Altius-700M складає 160 км, час баражування дрону – 75 хвилин.
- Міністерство оборони Тайваню підписало угоди зі США щодо придбання до тисячі ударних дронів для запобігання можливому нападу Китаю. Влада країни планує придбати дрони, вироблені компаніями AeroVironment та Anduril Industries.
- Велика Британія надасть Україні 1,6 млрд фунтів стерлінгів через програму UK Export Finance для купівлі понад 5000 ракет для ППО, котрі вироблять у Белфасті (Північна Ірландія), заявив британський прем’єр-міністр Кір Стармер під час пресконференції після завершення саміту в Лондоні.
- Раніше стало відомо, що Велика Британія, Франція та Україна працюють над створенням “коаліції Волі”, куди увійдуть інші країни. Її мета – досягнення справедливого та міцного світу, що ґрунтується на суверенітеті України. За словами Стармера, європейські лідери мають зробити для цього “все можливе”, причому різні країни можуть також брати участь.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.
Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.