Велика частина екіпажу ВДК «Цезар Куніков», ймовірно загинула, – речник ВМС

Джерело: Дмитро Плетенчук в ефірі телемарафону

Речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук заявив, що “досить велика” частина екіпажу російського корабля “Цезар Куніков”, знищеного в тимчасово окупованому Криму, ймовірно, загинула.

За його словами, Росія намагається приховати свої втрати, тож не відомо, скільки росіян загинуло під час знищення корабля, але обставини дозволяють припустити, що це була “досить велика” частина екіпажу.

“Корабель — це така одиниця, яка в море сама не ходить. Відповідно, екіпаж, найімовірніше, нехай і в неповному обсязі — але, швидше за все, в повному — був присутній на борту. Враховуючи погодні умови, час доби — все ж таки було темно — звісно, висока ймовірність, що досить велика частина екіпажа загинула. Швидкі забирали їх з берега, в якому стані — важко сказати”, — пояснив речник ВМС ЗС України.

Нагадаємо, що 14 лютого ЗСУ спільно з ГУР знищили великий десантний корабель РФ “Цезар Куніков”.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.