Верховна Рада дозволила місцевим радам фінансувати підрозділи Сил оборони

Джерело: нардеп від “Голосу” Ярослав Железняк в Telegram та законопроєкт №9559

Нардепи ВР дозволили місцевим радам фінансувати підрозділи Сил оборони, прийнявши законопроєкт №9559-д. Також місцеві ради знову отримали право регулювати порядок проведення дистанційних засідань та кадрові питання на період воєнного стану.

За це проголосували 303 депутати. Законопроєктом запропоновано внести зміни до двох законів: “Про місцеве самоврядування в Україні” та “Про запобігання корупції”.

Що передбачає проєкт закону 9559-д

Новий законопроєкт надає місцевим органам влади додаткові повноваження в умовах воєнного стану. Особливо вони діятимуть за умов тимчасової окупації територіальної громади та без створення військової адміністрації.

Місцеві органи зможуть:

  • затверджувати місцеві бюджети та вносити до них зміни;
  • ухвалювати програми соціально-економічного та культурного розвитку;
  • ухвалювати цільові програми з інших питань місцевого самоврядування;
  • право передавати кошти у вигляді міжбюджетних трансфертів до відповідних місцевих бюджетів.

Законопроєкт також передбачає можливість призначення сільського, селищного або міського голови на посаду начальника відповідної військової адміністрації населеного пункту без звільнення із займаної посади. Це може допомогти у кризових умовах.

Держслужбовці та посадові особи місцевого самоврядування, які перебувають у відпустці без збереження заробітної плати або в стані простою, можуть бути призначені на посади в інших органах державної влади, органах місцевого самоврядування, військових адміністраціях та юридичних особах публічного права.

Законопроєкт розширює організаційні спроможності керівництва обласними та районними радами в умовах воєнного стану, особливо коли посада голови ради є вакантною. Також документ регулює порядок проведення дистанційних засідань органів місцевого самоврядування, що дозволяє продовжувати роботу навіть в умовах обмеженого фізичного доступу до місць проведення засідань.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.