Верховна Рада проголосувала за встановлення Національного дня молитви
Джерело: Ярослав Железняк
12 лютого народні обранці підтримали постанову № 12412 про встановлення Національного дня молитви.
Свій голос “за” віддали 225 народних депутатів України.
Відтак, тепер щорічно 24 лютого в Україні відзначатимуть Національний день молитви.
“Верховна Рада у Національний день молитви проведе засідання, яке починається з виконанням духовного гімну України “Боже великий, єдиний””.
Додамо, що упродовж трьох місяців після прийняття постанови Кабмін зобов’язаний з залученням Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій розробити і затвердити заходи відзначення події.
У пояснювальній записці до постанови вказано, що РФ, яка почала війну проти України 22 лютого 2014 року, окупувавши Крим, та вдалась до повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року, сподівалась захопити Україну за кілька днів.
Та “завдяки високомотивованій армії, українському суспільству, яке продемонструвало надзвичайну єдність та солідарність у народному спротиві окупантам, а також молитві за Україну, що піднялася в ті дні по всьому світу”, плани ворога провалились.
Також зазначається, що в історії є чимало прикладів, коли загальнонаціональна молитва “міняла хід історії”.
- Верховна Рада ухвалила постанову про визнання геноциду черкеського народу, який вчинила Російська імперія.
Трансгендерна жінка, яка відбуває покарання у федеральній в’язниці США, подала судовий позов, стверджуючи, що указ Дональда Трампа, який зобов’язує утримувати ув’язнених відповідно до їхньої біологічної статі, порушує Конституцію країни й федеральне законодавство.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 16:00 12 лютого. На даний час ворог 74 рази атакував позиції Сил оборони. Найбільш активно діє на Покровському, Новопавлівському та Курському напрямках.
У школах тимчасово окупованого Бердянська Запорізької області планують ввести нові підручники, що міститимуть ідеологію Росії. Зміни окупанти планують запровадити з 1 вересня 2026 року.
Для відновлення Сектору Гази та подолання гуманітарної кризи знадобиться понад 53 мільярди доларів, йдеться в доповіді ООН. За оцінками, близько 20 мільярдів із цієї суми необхідно вже в перші три роки.
У Франції збанкрутував виробник вогнепальної зброї Verney-Carron, з яким Україна раніше підписала контракт.