Верховна Рада схвалила скасування мораторію на проведення податкових перевірок

Джерело: Міністерство фінансів України

Верховна Рада України підтримала в цілому зміни до Податкового кодексу України та закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” щодо скасування мораторію на проведення податкових перевірок.

Метою законопроєкту є виконання Україною в повному обсязі зобов’язань в межах меморандуму про економічну та фінансову політику від 8 грудня 2022 року в частині обмеження дії мораторію на проведення податкових перевірок.

Зокрема, до плану-графіка проведення документальних планових перевірок у період з 1 грудня 2023 року по 31 грудня 2024 року можуть включатись лише:

  • платники податків, які здійснюють/здійснювали діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції;
  • платники податків, які здійснюють/здійснювали діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес);
  • платники податків, які надають/надавали фінансові, платіжні послуги;
  • нерезиденти, які здійснюють/здійснювали в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва та/або відокремлені підрозділи, у т.ч. постійні представництва нерезидента, які відповідають одному із визначених законом критеріїв;
  • інші платники податків, які на основі показників, сформованих за підсумками 2021 календарного року, відповідають одному із визначених законом критеріїв.

Водночас законопроєкт залишає низку випадків, коли податкові перевірки не проводитимуться та встановлює певні особливості відбору платників податків для проведення планових перевірок.

З 1 грудня 2023 року діятиме мораторій на:

  • проведення документальних перевірок платників єдиного податку І та ІІ груп – до  1 грудня 2024 року;
  • проведення документальних перевірок платників податків, податковою адресою є тимчасово окуповані території та території активних/можливих бойових дій (крім певних виключень);
  • проведення фактичних перевірок за місцезнаходженням об’єктів оподаткування чи об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням, які розташовані на тимчасово окупованих територіях України та територіях активних/можливих бойових дій (крім певних винятків).

У Мінфіні зауважили, що перевірки під час дії воєнного стану проводитимуться виключно за наявності безпечних умов для їх проведення.

Правоохоронці повідомили про підозру у державній зраді чинному народному депутату від забороненої партії ОПЗЖ Федору Христенку, який був топовим агентом ФСБ РФ (резидентом).

Служба безпеки України прийшла до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з перевіркою щодо дотримання законодавства про державну таємницю.

В іспанському житловому комплексі Cala Alta у Вільяхойосі, де раніше вбили російського пілота Максима Кузьмінова, загинув колишній посадовець Департаменту боротьби з організованою злочинністю МВС України Ігор Грушевський.

Служба безпеки України і Офіс генпрокурора України проводять щонайменше 70 обшуків щодо співробітників Національного антикорупційного бюро України.

Після обрання Дональда Трампа на посаду президента США, у діяльності Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) відчулися суттєві зміни. Одним із перших кроків нової американської адміністрації стало припинення фінансування міжнародної комісії аудиторів, яка на той момент перевіряла діяльність керівництва Бюро.