Від початку повномасштабної війни росіяни пошкодили 1474 об’єкти медзакладів – МОЗ
Джерело: МОЗ України
За понад півтора року повномасштабної війни російські загарбники зруйнували вщент 194 обʼєкти медзакладів та ще 1 474 обʼєкти – пошкодили.
Мовиться про лікарні, поліклініки, амбулаторії, пологові та інші медзаклади.
Найбільших втрат зазнала медична інфраструктура Харківської, Донецької, Дніпропетровської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Київської та Чернігівської областей.
Зокрема, від початку повномасштабної війни росіяни пошкодили 103 автівки екстреної медичної допомоги, знищили 253 автомобілі та захопили 125 автівок екстреної меддопомоги.
Однак, попри всі атаки на медичні заклади та постійні бомбардування ворога, в Україні тривають роботи з відбудови медичної інфраструктури. Першочергово йдеться про обʼєкти на деокупованих територіях, які внаслідок ворожих обстрілів та бомбардувань зазнали невеликих ушкоджень.
Станом на кінець листопада 2023 року вже вдалося повністю відновити 440 об’єктів медзакладів, ще 407 об’єктів відновлено частково.
Найбільше відновлених медзакладів наразі – на Миколаївщині, Дніпровщині, Київщині, Харківщині, Чернігівщині та Херсонщині.
- У Дніпропетровській області відновили лікарню, пошкоджену російськими окупантами у перший рік повномасштабної війни.
- У Житомирській області відновили лікарню, яка була пошкоджена російськими загарбниками у перші місяці повномасштабного вторгнення.
- Уряд та приватні підприємства Іспанії готові надати фінансову та консультаційну підтримку Україні у відбудові медичних закладів на територіях, які постраждали від повномасштабної війни. Мовиться про співпрацю у межах державно-приватного партнерства.
Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко передав підрозділам Сил оборони України сім комплексів протидії технічній розвідці “Ай-Петрі СВ”, а також засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ) та безпілотники “Посейдон”.
Розвідка США з’ясувала, що пропозиція направити північнокорейських військових для участі у бойових діях проти України надійшла від Пхеньяну, а не від Москви.
Коли в інформаційному просторі з’являється згадка про “безвісти зниклих” – нерідко у суспільства це асоціюється…
Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський, критикуючи поїздку прем’єра Словаччини Роберта Фіцо до президента РФ Володимира Путіна, наголосив, що раніше саме Чехія вирішила відмовитися від постачань російського газу.
Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.