«Відмовитися, продати, зберегти»: компанія Unilever розглядає різні варіанти, як покинути ринок Росії
Джерело: Reuters
Компанія Unilever, яку вже понад рік критикують за те, що вона залишилася в Росії, заявила у вівторок, 25 липня, що може припинити, продати або зберегти свою діяльність там, але зазначила, що “найкращим із поганих” варіантом є “продовження нашого бізнесу, але в дуже обмежений спосіб”.
“Перший варіант – це залишити наш бізнес. Ми вважаємо, що, по суті, це може призвести до його націоналізації, враховуючи всі події, які нещодавно відбулися. Другий варіант – продати бізнес, але насправді ми не знайшли життєздатного рішення, яке б відповідало нашим заявленим цілям”, – сказав новий генеральний директор Unilever Хайн Шумахер.
Він також додав, що найкращим варіантом для компанії є залишитися, але обмежити бізнес в Росії.
“Жоден із варіантів насправді не є хорошим, але остаточний варіант ведення нашого бізнесу в обмежений спосіб є найкращим із поганих, і ось тут ми” – сказав Хайн Шумахер.
У березні 2022 року Unilever стала першою великою європейською харчовою компанією, яка припинила імпорт до Росії та експорт з неї після вторгнення країни в Україну. У той час Unilever заявила, що більше не інвестуватиме в Росію, а також припинить усі медіа та рекламні витрати там.
Однак вона продовжувала постачати жителям країни свої повсякденні продукти харчування та засоби гігієни, вироблені в Росії, водночас заявляючи, що не отримає прибутку від цих продажів. Весь заробіток, отриманий в Росії, залишається там, повідомили в компанії.
- Швейцарський приватний банк Julius Baer припинить всі операції з клієнтами, що базуються в Росії.
- США запровадили санкції проти трьох посадовців у Малі за співпрацю з ПВК «Вагнер».
- США запроваджують санкції проти широкого кола юридичних та фізичних осіб РФ.
- Рада Європейського Союзу продовжила на шість місяців, до 31 січня 2024 року, обмежувальні заходи, спрямовані на окремі сектори економіки РФ.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.