«Відмовитися, продати, зберегти»: компанія Unilever розглядає різні варіанти, як покинути ринок Росії

Джерело: Reuters

Компанія Unilever, яку вже понад рік критикують за те, що вона залишилася в Росії, заявила у вівторок, 25 липня, що може припинити, продати або зберегти свою діяльність там, але зазначила, що “найкращим із поганих” варіантом є “продовження нашого бізнесу, але в дуже обмежений спосіб”.

“Перший варіант – це залишити наш бізнес. Ми вважаємо, що, по суті, це може призвести до його націоналізації, враховуючи всі події, які нещодавно відбулися. Другий варіант – продати бізнес, але насправді ми не знайшли життєздатного рішення, яке б відповідало нашим заявленим цілям”, – сказав новий генеральний директор Unilever Хайн Шумахер.

Він також додав, що найкращим варіантом для компанії є залишитися, але обмежити бізнес в Росії.

“Жоден із варіантів насправді не є хорошим, але остаточний варіант ведення нашого бізнесу в обмежений спосіб є найкращим із поганих, і ось тут ми” – сказав Хайн Шумахер.

У березні 2022 року Unilever стала першою великою європейською харчовою компанією, яка припинила імпорт до Росії та експорт з неї після вторгнення країни в Україну. У той час Unilever заявила, що більше не інвестуватиме в Росію, а також припинить усі медіа та рекламні витрати там.

Однак вона продовжувала постачати жителям країни свої повсякденні продукти харчування та засоби гігієни, вироблені в Росії, водночас заявляючи, що не отримає прибутку від цих продажів. Весь заробіток, отриманий в Росії, залишається там, повідомили в компанії.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.

Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.