«Відновлення, космос, медицина»: Україна підписала п’ять угод з ЄС

Джерело: Денис Шмигаль/X
9 квітня українська делегація у Брюсселі підписала п’ять угод з Європейським союзом. Три з них стосуються підтримки критичної інфраструктури, решта — космічної співпраці і приєднання України до Договору про спільні закупівлі засобів медичного захисту.
Спершу Шмигаль поінформував про три важливі фінансові угоди з ЄІБ на підтримку критичної інфраструктури України на загальну суму 300 млн євро:
- Водопостачання і водовідведення
- Програма відновлення України ІІІ
- Централізоване теплопостачання
Ці угоди забезпечать сотні мільйонів євро для відновлення, модернізації та стійкості.
Окрім того, Україна посилює співпрацю з ЄС у сферах космосу та медицини. Відповідні угоди були також підписані у Брюсселі.
- Угода про участь України в космічних програмах ЄС. Ця співпраця сприятиме розвитку космічних технологій в Україні, допоможе українським підприємствам інтегруватися в європейський космічний ринок та сприятиме економічному відновленню країни.
- Приєднання України до Договору про спільні закупівлі заходів медичного захисту. Цей механізм дозволяє країнам-учасницям об’єднувати свої потреби у закупівлі лікарських засобів та вакцин, щоб отримувати їх за вигіднішими умовами, швидше та у стабільних обсягах.
Також Шмигаль розповів, що Україна виконала 81% своїх зобовʼязань за угодою про асоціацію з Європейським Союзом.
За його словами, найбільший прогрес зафіксований у сфері інтелектуальної власності, в освіті, обміні інформацією, гуманітарній політиці, юстиції, державних закупівлях та національній безпеці. Шмигаль стверджує, що у цих та інших галузях Україна виконала понад 90% зобов’язань.
Додамо, на саміті ЄС 20 березня лідери 26 країн провели зустріч із президентом Володимиром Зеленським та підтвердили свою непохитну підтримку України у її боротьбі проти російської агресії. Учасники саміту ухвалили документ EUCO 11/25, у якому підтверджується курс Євросоюзу на зміцнення обороноздатності України.
- Президент Володимир Зеленський під час зустрічі з журналістами заявив, що однією з країн, яка блокує рішення щодо членства України в ЄС, є Угорщина.
- За повідомленням ЗМІ великі держави Європи схиляються до ідеї конфіскувати понад 200 млрд російських заморожених активів, у випадку, якщо РФ порушить майбутню мирну угоду.
- Для Варшави та польського головування в ЄС відкриття переговорів про вступ України до Євросоюзу є “дуже важливим”. Багато країн чинять тиск на Будапешт, закликаючи його не використовувати двосторонні суперечності з Києвом для блокування євроінтеграційного процесу України.
Білий дім призупинив використання поліграфів у Пентагоні після того, як старший радник міністра оборони Піта Гегсета Патрік Вівер поскаржився, що може стати об’єктом перевірки.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що Кабінет Міністрів ухвалив рішення виділити 300 мільйонів гривень на підтримку університетів у прифронтових та прикордонних регіонах.
У п’ятницю, 26 липня, Туреччина встановила новий рекорд температури для континентальної Європи — +50,5°C. Цей показник зафіксували в районі Сілопі провінції Ширнак.
Петер Мадяр, лідер угорської опозиційної партії “Тиса” висловився проти прискореного вступу України до Європейського Союзу.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 26 липня. Від початку доби на фронті відбулося 122 бойові зіткнення.