Війна в Україні стала головною темою дебатів Республіканської партії, – WP

Джерело: The Washington Post

Під час перших президентських дебатів від Республіканської партії виникла суперечка про те, чи слід Сполученим Штатам продовжувати підтримувати Україну у війні з Росією.

Лише двоє з восьми кандидатів від Республіканської партії на сцені підняли руки, коли їх запитали, чи виступають вони проти подальшого фінансування України у війні проти Росії. Проте саме ці кандидати лідирують в опитуваннях.

Один з них, Вівек Рамасвамі сказав, що це “образливо”, що деякі з інших кандидатів на сцені здійснили “паломництво до Києва”, щоб відвідати президента України Володимира Зеленського, стверджуючи, що допомога Україні “заганяє Росію ще далі”.

Ніккі Гейлі, колишня Губернатор штату Південна Кароліна, пояснила, що зобов’язання США не були необґрунтовано великими, зазначивши, що Сполучені Штати витратили менше ніж 3,5 відсотка свого оборонного бюджету на підтримку України, а 11 європейських країн внесли більше, відносно частки їхнього ВВП. 

Колишній віцепрезидент США Майк Пенс сказав, що українським військам краще вести бойові дії американськими грошима та технікою, а не чекати, поки Росія вторгнеться в країну-члена НАТО.

Колишній губернатор штату Нью-Джерсі Кріс Крісті підкреслив, що Сполучені Штати мусять діяти, оскільки росіяни викрали понад 20 000 українських дітей. 

“Вони виколювали людям очі, відрізали вуха і стріляли людям у потилицю, і ґвалтували дочок і дружин, які залишилися вдовами та сиротами”, – зазначив Крісті.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.