Військове керівництво Нігеру просить допомоги у ПВК «Вагнер»

Джерело: AL Jazeera

Генерали державного перевороту в Нігері звернулися за допомогою до російської групи найманців “Вагнер”, оскільки наближається термін до можливого військового втручання західноафриканського регіонального блоку.

“Їм потрібен [Вагнер], тому що він стане для них гарантією утримання влади”,  — сказав Вассім Наср, журналіст і старший науковий співробітник Центру Суфана.

В п’ятницю, 4 серпня, лідер Економічного співтовариства країн Західної Африки (ЕКОВАС) заявив, що керівники товариства склали план можливого військового втручання, щоб припинити минулотижневий переворот у Нігері.

ЕКОВАС вже ввело санкції проти Нігеру та заявило, що може дозволити застосування сили, якщо лідери перевороту не відновлять владу обраного президента Мохамеда Базума до завтра, 6 серпня.

Незрозуміло, як виглядатиме регіональне втручання, коли воно почнеться і чи отримає воно підтримку західних сил. 

Відомо, що найманці “Вагнер” зараз розглядають запит від генералів державного перевороту в Нігері.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.