Військове керівництво Нігеру просить допомоги у ПВК «Вагнер»

Джерело: AL Jazeera

Генерали державного перевороту в Нігері звернулися за допомогою до російської групи найманців “Вагнер”, оскільки наближається термін до можливого військового втручання західноафриканського регіонального блоку.

“Їм потрібен [Вагнер], тому що він стане для них гарантією утримання влади”,  — сказав Вассім Наср, журналіст і старший науковий співробітник Центру Суфана.

В п’ятницю, 4 серпня, лідер Економічного співтовариства країн Західної Африки (ЕКОВАС) заявив, що керівники товариства склали план можливого військового втручання, щоб припинити минулотижневий переворот у Нігері.

ЕКОВАС вже ввело санкції проти Нігеру та заявило, що може дозволити застосування сили, якщо лідери перевороту не відновлять владу обраного президента Мохамеда Базума до завтра, 6 серпня.

Незрозуміло, як виглядатиме регіональне втручання, коли воно почнеться і чи отримає воно підтримку західних сил. 

Відомо, що найманці “Вагнер” зараз розглядають запит від генералів державного перевороту в Нігері.

Глава служби безпеки ФСБ РФ Олександр Бортников повідомив у п’ятницю, 24 травня, що Росія заарештувала понад 20 осіб у зв’язку з терактом у підмосковному ТЦ Crocus City Hall в березні, в результаті якого загинули понад 140 осіб.

Сьогодні, 25 травня, російські війська знову атакували центр Харкова.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету в Харкові кількість постраждалих зросла до 35.

Завтра, 26 травня, протягом доби у всіх регіонах України графіки відключень світла для промислових та побутових споживачів не плануються.

Дві групи вчених виявили теоретично придатну для життя планету, меншу за Землю, але більшу за Венеру, яка обертається навколо маленької зірки приблизно за 40 світлових років від нас.